Panorāma

Ukrainai ziedoti vairāki simti ģeneratoru

Panorāma

Biļetes Dziesmu un deju svētkos – teju par trešdaļu dārgākas

Topošās valdības deklarāciju sola nākamnedēļ

Topošās valdības deklarāciju sola nākamnedēļ

Iekšzemes kopprodukta tendences un tas, ko tās sola nākamajiem Latvijas budžetiem, ietekmēs arī nākamās Latvijas valdības darbu. Patlaban nobeigumam tuvojas darbs pie topošās valdības deklarācijas. Partijas strādā vairākās darba grupās, un šonedēļ varētu tikt veikti pēdējie precizējumi, lai nākamnedēļ ar topošās valdības deklarāciju iepazīstinātu arī sociālos partnerus.

Politiķi, kuri piedalās deklarācijas rakstīšanā, uzsver, ka 90% darba jau paveikts.

"Ir kādas 14 darba grupas, kuras raksta savas sadaļas, ir tēmas, kuras atkārtojas. Ir Pārresoru koordinācijas centrs, kur  izķer atkārtošanos un mēģina visu savietot. Tas ir ne tikai politisks, bet arī tehnisks process," sacīja Saeimas deputāts Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts" (AS)).

Saeimas deputāts Uģis Mitrevics (Nacionālā apvienība (NA)) norādīja: "Izskatās, ka darbs tuvojas beigu stadijai, kā to bija ieplānojis premjera amata kandidāts. Jaunajā nedēļā dokuments būs apspriežams ar sabiedrību un nevalstiskajām organizācijām."

KONTEKSTS:

Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām iespējamās nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), AS un NA parakstīja sadarbības memorandu. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par viņiem piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Vēlāk panākta konceptuāla vienošanās par atbildības jomu sadali, un politiskie spēki ķērās klāt valdības deklarācijas izveidei, kurai iesniegti simtiem priekšlikumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti