Topošajiem mediķiem Daugavpilī apmācības pietuvinātas reālajai dzīvei

Nupat ar Eiropas reģionālā attīstības fonda atbalstu Daugavpils Universitātes medicīnas koledža iegādājās modernu aprīkojumu un izveidoja jaunu ārstnieciskās masāžas kabinetu un neatliekamās medicīniskās palīdzības simulācijas centru. Topošās medmāsiņas un ārstu palīgi jau studiju laikā varēs iejusties reālā slimnīcas atmosfērā, kurā pacientu lomu arī izpilda runājoši un daudzām cilvēka īpašībām apveltīti elektroniskie manekeni.  

Daugavpils Universitātes medicīnas koledžā studē teju 300 audzēkņi. Jaunie kabineti topošajiem mediķiem - māsiņām un ārstu palīgiem ir sen lolots sapnis, ko izdevies īstenot ar Eiropas fondu atbalstu, saka koledžas direktore Līvija Jankovska.

Topošajiem mediķiem Daugavpilī apmācības pietuvinātas reālajai dzīveiSilvija Smagare

  “Mums izdevās aprīkot pacientu aprūpes procesa simulācijas centru, inovatīvo tehnoloģiju laboratoriju, tika izveidots neatliekamās palīdzības simulācijas centrs un jauns kabinets ārstnieciskās masāžas programmas ieviešanai,” Jankovska.

  Būtībā jau studiju laikā topošie mediķi jaunajos kabinetos un ar moderno aprīkojumu pilnībā varēs iejusties tajā vidē, kādā nonākts ārstniecības iestādē pēc studiju beigām, uzsver Līvija Jankovska.

  “Kabinets tiek izveidots pēc slimnīcas principa un studenti gandrīz vai aizvērtām acīm varēs sniegties gan pēc pincetēm, gan dažāda nepieciešamā aprīkojuma. Aprīkojums ir ļoti moderns, ir gandrīz vai pusroboti, un mēs varēsim simulēt dažādas situācijas, tas ļaus mūsu studentiem justies daudz stabilāk un drošāk savā darbavietā,” stāsta Līvija Jankovska.

  Viens no modernajiem aprīkojumiem ir manekens ar “elektronisko piepildījumu” jeb cilvēkveidīgs robots, ar ko studentiem iespēja strādāt un apgūt praktiskas iemaņas, stāsta Daugavpils Medicīnas koledžas 2. kursa audzēkne Afrodīte.

  “Tas ir unikāls robots, Latgalē tas ir vienīgais tāds, kurš paredzēts māsām un ārstu palīgiem. Robots var gan elpot, gan imitēt brūces. Tas palīdzes labāk sagatavoties darbam, jo tas ir kā dzīvs cilvēks, uz kura trenējoties, mēs gūstam labu pieredzi,” saka studente.

  Ar jauno mācību gadu, pateicoties aprīkojumam un jaunajiem kabinetiem, koledža ieviesīs arī jaunu apmācības programmu, tā būs ārstnieciskā masāža, apliecina koledžas metodiste Ligita Umbraško.

  “Mēs ceram jau ar jauno mācību gadu šī jaunā programma tiks licenzēta, paralēli meklējam speciālistus, kas varēs mūsu studentus mācīt. Masieri ir ļoti vajadzīgi, un mēs ceram, ka mums izdosies savākt jauno grupu,” norāda Ligita Umbraško.

  Kopumā Daugavpils Medicīnas koledžas modernizācijā - jauno kabinetu izveidē un aprīkojuma uzstādīšanā investēti 300 tūkstoši eiro.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti