Rīta Panorāma

SC politiķis: Budžeta pieņemšana ir cirks

Rīta Panorāma

Leimanis: Veidojot baleta izrādi par Karlsonu, daudz skatījos «multenes»

Atvērs Latvijas Tautas frontes muzeju

Top LTF muzeja dāvana Latvijai 95. gadadienā

Latvijas Tautas frontes (LTF) muzejā top jauna ekspozīcija „Atmoda - LTF - Neatkarība”, kuru LTF paredzējusi kā dāvanu Latvijai valsts 95. gadadienā. Tikmēr jau šonedēļ 25 gadu jubileju svinēs LTF.

„Te atkal atgriezusies dzīvība,” salīdzinot šo brīdi ar laikiem, kad LTF ēkā bijis kā bišu stropā, atzīst Dainis Īvāns.

Jaunās muzeja ekspozīcijas saturisko ideju veidojis tautfrontieties Jānis Škapars kopā ar saviem cīņu biedriem, bet moderno dizainu – „DD Studio” mākslinieka Jāņa Mitrēvica vadībā. Ekspozīcija saturiski un mākslinieciski veidota, izmantojot jauno tehnoloģiju pielietojumu, lai tā būtu interesanta un saistoša dažādām apmeklētāju grupām, īpaši LTF dalībniekiem un jaunajai paaudzei: skolēniem, studentiem, kā arī ārvalstu viesiem.

Izrādot jauno ekspozīciju, Dainis Īvāns iesāk ar Mihaila Gorbačova nākšanu pie varas 1985. gadā un perestroikas sākšanos. Latvijā redzamākā akcija tobrīd bija protesti pret Daugavpils HES celtniecības plāniem.

Muzeja ekspozīcijas veidotāji ir gandarīti par fotogrāfu un žurnālistu darbu. Ekspozīcijā ir unikālā helsinkiešu bilde „Atmodas pirmie asni” un arī vēsturiskais dzeltenais „Ikarus”.

Ekspozīcijā saglabāta pat kāpņu un grīdas čīkstoņa, lai iegūtu autentiskas sajūtas. Tāpat saglabāta sajūta LTF valdes sēžu zālē.

„Tieši pēc Baltijas ceļa šī māja kļuva par vienu no Austrumeiropas centriem,” stāsta Īvāns, atceroties valdes paziņojumu, kuru LTF pieņēma un nolasīja tautai uzreiz pēc Baltijas ceļa.

Dainis Īvāns norāda, ka vēlētos, lai cilvēki nāktu uz LTF muzeju meklēt pašapziņu.

„Nacionālo pašapziņu caur individuālo pašlepnumu,” uzsver Īvāns, skaidrojot, ka LTV muzejs ir viens no retajiem Latvijā, kas parāda mūsu uzvaras.

Kā ziņots, nedēļas nogalē notiks LTF 25 gadu jubilejas svinības.

Piektdien, 4. oktobrī, pulksten 11.00 Saeimā paredzēta LTF 25. gadadienai veltīta konference „LTF uzvara Augstākās padomes vēlēšanās – parlamentārisma atdzimšana Latvijā”. Ar priekšlasījumiem uzstāsies Dainis Īvāns, Jānis Dinevičs, Aivars Endziņš, Tālavs Jundzis un Egils Levits. Apaļā galda diskusiju par Baltijas valstu vienojošo un atšķirīgo ceļā no totalitārisma uz demokrātisku lēmumu pieņemšanu vadīs Romualds Ražuks. Tajā piedalīties aicināti arī Lietuvas atdzimšanas kustības „Sajūdis” un Igaunijas kustības „Rahvarinne” tā laika aktīvisti.

Sestdien, 5. oktobrī, LTF jubilejas dienu plkst.13 ievadīs dievkalpojums Rīgas Domā, bet plkst.14 Rīgas Kongresu namā notiks Daiņa Īvāna jaunās grāmatas "Garaspēka zemes atgūšana" atvēršana un režisora Askolda Saulīša dokumentālās filmas "Atmodas antoloģija" pirmizrāde. Savukārt pulksten 18.30 pie Brīvības pieminekļa notiks Latvijas Tautas frontes dibināšanas 25. gadskārtai veltīts pasākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt