Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Hobijs pārtop par ienesīgu biznesu laukos

Intervija ar Aivaru Endziņu

Top likumdošanas iniciatīva par lēmumu pieņemšanu valsts apdraudējuma gadījumā

Mēneša beigās Valsts prezidents Raimonds Vējonis varētu nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvu par kārtību, kādā Ministru kabinets valsts apdraudējuma gadījumā pieņem lēmumus.

 

Valsts prezidenta izveidotās Tiesiskās vides pilnveides komisijas vadītājs, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš uzsver, ka likumdošanas iniciatīva tapusi, reaģējot uz notikumiem Ukrainā, un paredz pilnveidot patlaban esošo kārtību.

"Nav šodien modernais, kā saka, vecā tipa karš ar ierakumiem, frontes līniju, ienaidnieku un tamlīdzīgi," norāda Endziņš, stāstot, ka priekšlikumus likumdošanas iniciatīvai veidoja darba grupu, kurā bija Aizsardzības, Iekšlietu un Ārlietu ministrijas pārstāvji.

Priekšlikumi paredz grozījumus Likumā par Ministru kabineta iekārtu, Valsts drošības un aizsardzības likumā.

"Būtība ir tāda, ja viss Ministru kabinets nevar sanākt kopā, šādās ārkārtas situācijās varētu lemt mazākā sastāvā, jo varbūt kāds no ministriem ir kaut kur aizkavēts," skaidro Endziņš. Ir priekšlikums, ja MK nevar sanākt kopā, tad var dot pilnvaras premjeram un vismaz trīs ministriem, jau pirmdienas rītā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" skaidroja Endziņš. „Es neteiktu, ka ir paralizēta. Drīzāk tai ir nepieciešama optimizācija (..) Lai nebūtu situācija, ka gaida, kad kāds no augšas dotu pavēli, kas jādara tālāk,” teica Endziņš.

Bažas par Latvijas drošību aktualizējās pērn, pavasarī, kad Krievija anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kā arī prokremliskie kaujinieki uzsāka kaujas ar Ukrainas armiju. Līdz ar šiem notikumiem Latvijā ieradās NATO dalībvalstu karavīri, savukārt Latvija izvērtēja, ko pati var darīt savas drošības uzlabošanai dažādās sfērās: militārajā, politiskajā, likumu un mediju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti