Tomēr sāk kriminālprocesu pret Jelgavas bērnunama bijušo direktori

Pēc pārsūdzības Valsts policijā tomēr ierosināts kriminālprocess pret bijušo Jelgavas bērnunama direktori Maiju Neilandi par amatpersonas bezdarbību, pieļaujot vardarbību pret bērniem, nepedagoģiskas metodes un citus pārkāpumus. Par to Latvijas Radio informēja Tiesībsarga birojā.

Tiesībsarga birojā saņemta Valsts policijas vēstule, ka kriminālprocess sākts piektdien, 9.martā, saskaņā ar Krimināllikuma 319.panta pirmo daļu par valsts amatpersonas bezdarbība, ja radīts būtisks kaitējums. Par to paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau iepriekš Tiesībsarga birojs lūdza policiju vērtēt Neilandes kā bērnu aizbildnes tiesību ļaunprātīgu izmantošanu un viņas bezdarbību dažādu pārkāpumu nenovēršanu. Taču policijas Jelgavas iecirknis atteicies ierosināt kriminālprocesu. Par vardarbību un bērnu tiesību pārkāpumiem vainīgās personas jau esot administratīvi sodītas.

Taču Tiesībsarga birojā pārsūdzēja Jelgavas prokuratūrā policijas sākotnējo lēmumu par atteikumu sākt izmeklēšanu.

KONTEKSTS:

Sabiedriskie mediji 2017.gada vidū ziņoja par vardarbību un citiem bērnu tiesību pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā. Reaģējot uz to, vairākām bērnunama audzinātājām tika uzteikts darbs un piemērota maksimālais naudassods, savukārt bijusī bērnunama direktore Maija Neilande jūnijā pati iesniedza atlūgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti