TM sāk pārbaudi par tiesu izpildītāja Veinberga rīcību, kā dēļ pensionāre zaudēja mājokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem zvērināta tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcībā ar rīdziniecei Eleonorai Ļaksai piederošo īpašumu tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) ir rosinājis izvērtēt Veinberga saukšanu pie disciplināratbildības un atstādināšanu no amata, informēja Tieslietu ministrijā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēstīja, ka Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli Rīgā, Lugažu ielā, gan naudu – 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā.

Arī "Rīgas namu pārvaldnieks" informēja, ka pārtraucis sadarbību ar Veinbergu.

Tieslietu ministrija norādīja, ka 2021. gada 7. janvārī tika saņemts Ļaksas pilnvarotās pārstāves iesniegums par zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga darbībām.  

Lai veiktu iesniegumā minēto apstākļu pārbaudi un lemtu par iespējamu disciplinārlietas ierosināšanu un Veinberga atstādināšanu no amata, 8. janvārī ministrija vērsās ar informācijas pieprasījumu gan pie paša tiesu izpildītāja, gan pie zvērinātas notāres Ingas Muciņas, kā arī lūdza iespēju Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepazīties ar attiecīgās lietas materiāliem. 

Papildus ministrija saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par kriminālprocesa uzsākšanu ir pieprasījusi policijai informāciju par minētā zvērināta tiesu izpildītāja statusu krimināllietā. Lai tieslietu ministrs būtu tiesīgs pieņemt lēmumu par zvērināta tiesu izpildītāja atstādināšanu no amata darbību veikšanas, jābūt ne tikai uzsāktam kriminālprocesam, bet arī tiesu izpildītājam kriminālprocesā jābūt noteiktam aizdomās turētā vai apsūdzētā statusam.  

"Nekā personīga" arī 2016. gadā informēja par gadījumu, kad iespējamas Veinberga rīcības dēļ par nelielu gāzes parādu sieviete zaudēja māju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti