Tjarve: Mana sirdsapziņa ir tīra

Savu reputāciju es vērtēju kā ļoti labu, jo man nav nekā par ko kaunēties, ko esmu izdarījis, tā mēģinot atspēkot LTV darbinieku jautājumus par savu reputāciju un faktu, ka 2002.gada februārī Tjarve tika formāli atlaists no LTV ģenerāldirektora amata būtisku finanšu pārkāpumu dēļ.

“11 gadu laikā esmu strādājis dažādos darbos, man ir bijis ļoti daudz dažādu lietu, kur esmu pierādījis sevi kā profesionālis,” teica Tjarve. Viņš norādīja, ka viņam nav skaidrs personālatlases uzņēmuma “Fontes” apgalvojums par slikto reputāciju, jo “man neviens acīs nav to pateicis”.

Pēc Tjarves sacītā neviena tiesa nav skatījusi vai atzinusi viņu par vainīgu iespējamos finanšu pārkāpumos LTV. Vienīgā tiesvedība, kurā Tjarve šajā jautājumā piedalījies, ir strīds par iespējamo kandidāta atjaunošanu amatā. “Tas bija darba tiesību strīds,” teica bijušais LTV ģenerāldirektors. Viņš arī klāsīja, ka iepriekš vadot LTV, uzņēmuma vadība nav pieņēmusi lēmumus vienbalsīgi, bet gan 12 valdes locekļu klātbūtnē. “Jā, es uzņēmos atbildību un mani par to atlaida no amata,” klāstīja Tjarve.

Tādējādi Tjarve diskusijā aicināja spekulācijām “par manu reputāciju pielikt punktu. Mana sirdsapziņa ir tīra.”

Nacionālās Plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Gints Grūbe diskusijā norādīja, ka reputācija ir “katra indivīda subjektīvais skatījums” un objektīvi tā var tikt vērtēta tikai ar galīgiem tiesas spriedumiem.

Grūbe arī iepriekš intervijā Latvijas Radio norādīja, ka “nav tādu dokumentu, kas apliecinātu pamatotību šai atlaišanai. Kā mēs zinām, iepriekšējo padomju laikā kandidātu atlaišana varēja būt arī ļoti politisku iemeslu vadīta. Tie ir fakti jānoskaidro. Es neuzskatu, ka iepriekšējās padomes lēmums par Tjarves atlaišanu ir pietiekams iemesls, lai mēs uzskatītu, ka iepriekšējās padomes ir lēmušas pamatoti.” 

43 kandidātus, kuri bija pieteikušies uz LTV valdes locekļu amatiem, vērtēja personāla atlases kompānija „Fontes”. Kompānija izvērtēja kandidātu profesionālās kvalitātes, vadības spējas, spēju strādāt komandā, kā arī vāc atsauksmes par iepriekšējo profesionālo darbību.

Līdz šim notika formāla vērtēšana. Tomēr reputācija līdz šim kandidātiem nav tikusi vērtēta. „Ne padome, ne Fontes nevar noskaidrot visu 43 kandidātu reputāciju, skaidroja Grūbe. Tomēr astoņiem kandidātiem, kas ir izturējuši konkursa pirmo kārtu, atlikušajā laikā tikšot vērtēta arī reputācija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt