«Tīri fakti»: Pasaule nav liesmās, kā to ziņo dažas interneta vietnes

Latvijas Radio un Britu padome Latvijā sāk jaunu mediju pratības projektu "Tīri fakti", kura ietvaros būs gan jauns raidījums, gan informatīvi un skaidrojoši klipi, kā arī sociālajiem tīkliem un portālam lsm.lv veidots saturs.

 

Pirmo no materiāliem, kuros skaidrots, kā dažādos veidos var pasniegt ziņas vienai auditorijai, piedāvā radio pieci.lv:

Latvijas Radio norāda, ka projekts notiks februārī un martā.

Paredzams, ka  Latvijas Radio 1 sestdienu rītos plkst.9.30 un Latvijas Radio 4 piektdienās plkst.9.45 skanēs jauns raidījums, kurā kopā ar mediju ekspertiem pētīs, kā mediju vidē darbojas viltus eksperti, kā atšķirt slēptu reklāmu un iemācīties pārbaudīt sociālajos tīklos publicētu informāciju. Raidījumā tiks analizēti cēloņi nekvalitatīvas informācijas popularitātei, kā arī meklēti risinājumi, kā mainīt sabiedrības attieksmi.

Paralēli raidījumiem visos Latvijas Radio kanālos skanēs informatīvi klipi, kuri veidoti kā padomi mediju lietotājiem, uzrunājot gan jauniešus kanālā Pieci.lv, gan pieaugušo auditoriju, kas vienlaikus ir gan mediju satura lietotāji, gan padomdevēji saviem bērniem kvalitatīva satura izvēlē.

Savukārt jauniešu kanāls Pieci.lv veidos skaidrojošu un izglītojošu saturu gan sociālajiem tīkliem, gan saviem radio raidījumiem par viltus ziņām un to, cik dažādi var auditorijai pasniegt vienu un to pašu ziņu. Pieci.lv vērtēs spilgtus piemērus no Latvijas un ārvalstu mediju vides, akcentējot sociālo tīklu lomu šajos gadījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti