Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Daini Dukuru

Rīta Panorāma

Intervija ar biedrības «Zolitūde 21.11» vadītāju Regīnu Ločmeli

Covid-19 ierobežojumi tirdzniecībā. Intervija ar Henriku Danusēviču

Tirgotāju asociācija: Veikali nevar izpildīt prasību neapkalpot cilvēkus bez maskām

Turpmāk par masku nelietošanu publiskajās vietās var piemērot sodu, bet pakalpojumu sniedzējiem aizliegts apkalpot cilvēkus bez maskām, taču tirgotāji nespēj izpildīt šo prasību, jo cilvēku kontrole nav viņu funkcija. Tāpēc tirgotāji aicina valdību atteikties no sodiem uzņēmējiem par klientiem bez maskām un uzticēt valstij uzraudzīt masku lietošanu, informēja Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs.

Danusēvičs piektdien, 20. novembrī, intervijās LTV “Rīta panorāma” un Latvijas Radio norādīja, ka, piemēram, maskas drīkst nelietot bērni līdz 13 gadiem un cilvēki ar veselības traucējumiem, bet tirgotājiem nav iespēju to pārbaudīt.  

Asociācijas vadītājs pauda pārliecību, ka administratīvo aktu ievērošanas kontrole nav tirgotāju funkcija, tā ir policijas funkcija, bet acīmredzot “policija ar to netiek galā vai grib iekasēt vairāk sodu budžetā”.

Danusēvičs norādīja, ka nelieliem veikaliem klientu kontrolei būtu jāalgo apsargi, kas ir papildu izdevumi, vai arī jārēķinās ar 5000 eiro sodu, un dažviet mazie veikaliņi reģionos varētu izvēlēties šajā laikā vispār nestrādāt.

Asociācijas vadītājs stāstīja, ka tādā gadījumā attālākās pašvaldības var palikt vispār bez pārtikas veikaliem.   

Danusēvičs atzina, ka īpaši reģionos, kur nav novērojama saslimstība ar Covid-19, cilvēki nevēlas lietot maskas un bieži vien rodas konfliktsituācijas ar pircējiem, bet drošības uzturēšana un administratīvo aktu ievērošanas uzraudzība ir policijas, nevis pārdevēju kompetence.

Asociācija aicina valdību tomēr atteikties no sodiem uzņēmējiem, bet tirgotāji līdzdarbosies un apņemas aktīvi informēt klientus par nepieciešamību lietot sejas maskas, informēja Danusēvičs.   

Viņš arī apgalvoja, ka specializētie veikali, kuru platība pārsniedz 10 000 kvadrātmetrus un kuri tagad nedrīkst strādāt brīvdienās, satraucas par iespējamiem bankrotiem, jo arī šajās dienās jāmaksā komunālie maksājumi, ko valdība nekompensē. Pēc viņa teiktā, ja šādi ierobežojumi būs spēkā vēl 2–3 nedēļas, šie tirgotāji vēl varēs izdzīvot, bet ja viss ievilksies līdz jaunajam gadam, var sekot bankroti.  

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi, un pakalpojumu sniedzējiem aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kas neievēro noteiktos drošības pasākumus – nelieto sejas masku. Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam (tostarp viņu nodarbinātajiem) noteikto pienākumu nepildīšanu tiks paredzēta administratīvā atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti