Tirgotāji: Ražotāji nav pilnībā pārņēmuši depozīta iepakojuma sistēmu savā atbildībā

Ražotāji šobrīd nav pilnībā pārņēmuši depozīta iepakojuma sistēmu savā atbildībā, jo būtisks iepakojuma savākšanas slogs uzlikts mazajiem tirgotājiem, uzskata Latvijas Tirgotāju asociācijā.

Organizācija otrdien tiksies ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku ("Apvienotais saraksts"), lai pārrunātu savus priekšlikumus šajā jautājumā. 

Tirgotāju asociācijas vadītājs par plānoto tikšanos ar ministru
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusēvičs norādīja: "Mums ir jāizdomā, kā iziet no šīs situācijas, lai mazie tirgotāji, no vienas puses, varētu izpildīt likuma prasības un, no otras puses, lai viņi varētu nodrošināt higiēnu savos veikalos un nebūtu apdraudēta viņu uzņēmējdarbība. Mums ir priekšlikumi palielināt kvadratūru tiem veikaliem, kam ir obligāti jāvāc depozīta iepakojums un pārējiem noteikt tā, kā tas ir likumā pateikts, ka pašvaldība to nodrošina, ja nav neviens lielais tirgotājs, kas atbilst obligātās depozīta savākšanas prasībām. Mēs uzskatām, ka obligātas prasības ir jāliek, sākot no lielveikalu formāta, bet mazajiem tai prasībai jābūt brīvprātīgai."

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus, un tā sāka darboties 2022. gada februārī. Konkursā nolēma sistēmu septiņu gadu periodā uzticēt SIA "Depozīta iepakojuma operators". Depozīta sistēmā var nodot tikai pudeles, kuras iegādātas ar Latvijas depozīta sistēmas marķējumu.

Pirmajā gadā, kopš Latvijā ieviesta depozīta sistēma dzērienu iepakojumam, depozīta pieņemšanas vietās kopumā savākti ap 250 miljoni dažādu iepakojumu, kas ir 68% no gada laikā kopumā tirgū laistā depozīta iepakojuma apjoma.

Patlaban Latvijā ir 1400 depozīta iepakojuma nodošanas vietas. 12 uzņēmumi ar 47 tirdzniecības vietām likumu joprojām nepilda, proti, šajos veikalos iepakojumu arvien nepieņem nedz taromātos, nedz manuāli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti