Dienas ziņas

Ministri un Saeimas deputāti nodod analīzes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Centrāltirgū – bez masu pasākumiem

Tirgotāji Centrāltirgū cenšas ievērot piesardzības prasības

Koronavīrusa izplatība ietekmējusi ikviena Latvijas iedzīvotāja ikdienu – arī iepirkšanās paradumus. Cilvēki nevis iepērkas katru vakaru, bet tirdzniecības vietas apmeklē retāk un pārtikas produktus cenšas iegādāties  ilgākam laikam. Nedēļas nogalē liels skaits iedzīvotāju devās sagādāt krājumus nākamajai nedēļai. Ko darījis Latvijas lielākais tirgus, lai iepirkšanās būtu droša?

Lai iepirkšanās Centrāltirgū būtu drošāka, pie visu paviljonu ieejām izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi. Daudzviet tirgus teritorijā atrodami informatīvi stendi ar rekomendācijām, kā pasargāt sevi no vīrusa – dezinficēt rokas, ieturēt distanci, neuzkavēties tirgū bez vajadzības. 

Tirgus no savas puses šajā laikā īpašu uzmanību pievērš tīrībai. 

"Mēs uzkopjam vienreiz stundā paviljonu grīdas, dezinficējam virsmas, durvis un rokturus, runājam arī ar pārdevējiem, lai viņi lietotu cimdus, dezinficētu virsmas un būtu atbildīgi, ir uzkopta paviljona ārpuse," stāsta Rīgas Centrāltirgus pārstāve Daiga Zīrape.

Tirgotāji, kuri cenšas ievērot prasības, atzīst – šajā laikā viņi jūtas nedroši gan vīrusa, gan pircēju skaita samazināšanās dēļ. Atbildīgāk noskaņoti cilvēki tirgū ierodas paši ar saviem aizsardzības līdzekļiem. 

"Ir jau bail, bet cilvēki ļoti saprotoši, viņi pat vairs nenogaršo. Mums jau parasti vieni un tie paši cilvēki nāk, kas nu vairs nāk. Vispār ļoti maz pircēju ir," atzīst pārdevēja Sarmīte.

Uz aicinājumiem ieturēt divu metru distanci un dezinficēt rokas cilvēki reaģē atšķirīgi. Daži drūzmējas rindās un nevērīgi pasteidzas garām izliktajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Atbildīgāk noskaņoti pircēji tirgū ierodas, bruņojušies ar saviem aizsardzības līdzkeļiem. 

Uz ārkārtējās situācijas laiku Centrāltirgū atceltas degustācijas, ekskursijas un plānotie pasākumi, tostarp arī 10. aprīlī plānotais “Lieldienu gadatirgus”. 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti