Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Durbes parkā likvidē vētras postījumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolu reorganizācija skar visas izglītības iestādes Tilžā

Tilžas pagastā skolas apvieno vienā, arī internātskolu un bērnudārzu

Balvu novada Tilžas pagastā no šī mācību gada trīs izglītības iestāžu vietā izveidota viena – Tilžas vidusskola. Papildus līdzšinējām mācību programmām tā pārņēmusi arī likvidēto internātpamatskolas un pirmsskolas izglītības programmu.

Tilžas vidusskolas direktore Gunta Rižā jauno mācību gadu gaidīja ar divējādām sajūtām – prieku un rūpēm. No šī mācību gada Tilžas vidusskola īsteno sešas izglītības programmas, tostarp likvidētās Tilžas internātpamatskolas mācību programmas. Skolai pievienotas arī pirmsskolas grupas.

Tilžas pirmsskolas izglītības iestāde arī tika likvidēta. Ar 1. septembri šī iestāde ir Tilžas vidusskolas pirmsskolas izglītības grupa. Šajā mācību gadā mēs esam skaitliski izauguši lieli. Kopsummā mēs esam 176 uz šo dienu,” saka Rižā.

“Mēs kopā ar Kandavu tomēr vēl cerējām līdz pēdējam brīdim, ka šī internātskola netiks aizslēgta, bet nu ir tā, kā ir. Un šobrīd es domāju, ka mūsu vislielākā rūpe, protams, ir, lai šie bērni nepaliktu pelēkajā zonā,” saka Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva.

Kā vienu no lielākajiem izaicinājumiem Tilžas vidusskolas direktore min jauno, no Tilžas internātpamatskolas pārņemto izglītības programmu. Tā paredzēta bērniem ar vienu vai vairākiem smagiem garīgās attīstības traucējumiem.

“Mums skolā mācās divi šādi izglītojamie. Vienam ir mājmācība un otrs ir integrēts skolā, vidē ar visiem citiem skolēniem. Esam viena no lauku skolām, kurā mums ir logopēds, mums ir speciālais pedagogs, mums ir sociālais pedagogs un psihologs,” stāsta Rižā.

Šonedēļ būs zināmas visu bijušo internātskolu audzēkņu tālākās mācību gaitas. Taču jau redzams, ka lielākā daļa no teju 70 likvidētās Tilžas internātpamatskolas skolēniem uzsākuši mācības Balvu novada izglītības iestādēs. Daļa atgriezušies savās pašvaldībās.

Lielākās bažas sagādā to bērnu integrācija parastajās skolās, kuriem ir veselības problēmas.

“Gan atbalsta personāla trūkums, gan finansējums, gan arī šo bērnu īpašās vajadzības, kuras ir jāņem vērā vispārizglītojošā skolā. Es domāju – šis jautājums paliek atklāts. Tas nav tā izsmelts.

Aizslēgtas internātskolas nenozīmē atrisinātu problēmu,” saka Kaļva.

Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka ar internātskolu slēgšanu ir mazināts bērnu sociālās atstumtības risks. Tikmēr Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja pauž viedokli, ka valstī būtu jāmeklē alternatīvas internātskolām, jo pieprasījums pēc tām nav mazs.

KONTEKSTS:

Kopumā 2019./2020. mācību gadā vispārējā izglītības iestāžu tīklā 14 skolas ir likvidētas un vēl vairāki desmiti mācību iestāžu tiek reorganizētas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt