«Tilde» atklāj latviešu oriģinālliteratūras digitālo krātuvi

Valodu tehnoloģiju uzņēmums “Tilde” atklāj apjomīgu ieteicamās latviešu literatūras oriģināldarbu digitālo krātuvi “Letonika.lv lasītava”. Digitālās krātuves lasītavā būs pieejami 157 grāmatu oriģināldarbi literatūras apguvei.

Jaunais piedāvājums domāts tikai skolām, kas šo lasītavu varēs abonēt, tādējādi ļaujot skolēniem un ikvienam skolotājam caur e-klases pieslēgumu lasīt arī ar autortiesībām aizsargātos literatūras darbus jebkur. Lai gan pašlaik Letonika.lv digitālo zinību krātuvi abonē vien 10% Latvijas skolu, aptauja liecinot, ka vairākums skolēnu vecāku atbalsta digitālās mācību grāmatas un to lietošanu, skaidro internetā pieejamās zinību krātuves “Letonika.lv” vadītāja Anita Vasiļjeva.

Viņa stāsta, ka digitālajā lasītavā pieejami 42 latviešu autoru oriģināldarbi literatūras apguvei no 5. līdz 12. klasei.

"Tie ir brīvi pieejami autori, kam autortiesības beigušās un arī kam nav beigušās. Ar autortiesībām aizsargāto darbu pieejamība ir diezgan liela problēma skolās, jo bibliotēku kapacitāte ir ierobežota. Tagad skolotāji var apskatīties, kādi darbi ir pieejami, un var plānot mācību procesu uz priekšu, zinot, ka visai klasei darbs būs pieejams," saka Vasiļjeva.

Digitālā lasītava būs pieejama datoros, planšetēs un viedtālruņos visiem skolotājiem un skolēniem, kuru skolas abonē “Letonika.lv”.

“Neierobežotā skaitā, jebkurā laikā, jebkurā vietā, autorizējoties ar e-klases pieslēgumu. Tātad skolēns var lasīt mājās, var lasīt parkā, var lasīt kafejnīcā. Skola abonē šo, jo mēs arī norēķināmies tālāk ar autortiesību aģentūru un maksājam autortiesību maksājumus,” stāstīja  “Letonika.lv” vadītāja Anita Vasiļjeva.

 Līdz jūnija beigām ikviena skola var pieteikties izmēģināt lasītavu bez maksas.

Skolu bibliotēkās nepieciešamo literatūras grāmatu nereti nepietiek, un digitālā krātuve nodrošinās šo grāmatu pieejamību. Pasaules pieredze rāda, ka digitālā satura risinājumi kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai tiek izmantoti aizvien plašāk. Literārie darbi digitālajā formātā skolotājiem un skolēniem ir pieejami neierobežoti laikā un telpā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt