Tikumības vadlīniju darba grupa apspriež deviņus tikumus

Līdz šim Valsts izglītības satura centra (VISC) izveidotā darba grupā tikumiskās audzināšanas vadlīniju izstrādei tika piedāvāti deviņi tikumi, tomēr diskusijas par vadlīniju saturu vēl turpinās.

Sākotnēji piedāvāti tādi tikumi kā cieņa, solidaritāte, taisnīgums, krietnums, godīgums, brīvība, atbildība, centība, rūpes, līdzcietība, tā laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" vēstīto apstiprināja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Āboltiņa.

Tomēr centrā uzsvēra, ka aizvien tiek strādāts pie tikumisko vadlīniju satura, veidota jauna versija un minētās pamatvērtības vēl būs precizētas. Visticamāk, varētu palikt tādas tradicionālās vērtības kā godīgums un cieņa.

Sākotnēji darbs pie tikumiskās audzināšanas satura bija diskusijas veidā, tad eksperti turpināja darbu lekciju veidā. Nākamā ekspertu tikšanās plānota 22.decembrī plkst.14. Āboltiņa gan neprognozēja, vai darbs pie šī jautājuma varētu noslēgties jau šogad. 

Saeima 18. jūnijā atbalstīja pretrunīgi vērtētos Izglītības likuma grozījumus, kas paredz pienākumu skolām nodrošināt izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene. Vēlāk iniciatīvu portālā „manabalss.lvsākta parakstu vākšana pret „tikumības grozījumiem”.

Lai būtu iespējams ieviest Saeimas grozījumos iekļauto normu, Valsts izglītības un satura centrs plāno izstrādāt vadlīnijas par tikumisko audzināšanu. Vēlmi piedalīties tikumiskās izglītības vadlīniju tapināšanā izteikušas daudzas nevalstiskās organizācijas, taču to motivācija ir ļoti atšķirīga

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt