Tikai pēc «4.studijas» sižeta policija atzīst kļūdu un anulē sodu par nenotikušo pārkāpumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan policija un tiesa nepiekrita Meijeru ģimenes iebildumiem un atstāja spēkā 160 eiro sodu par nenotikušo braukšanas ātruma pārkāpumu, pēc LTV raidījuma “4. studija” sižeta par šo gadījumu policijas vadība vēlreiz izskatīja notikumu un secināja, ka policisti kļūdījušies un nu sods ir anulēts.

Jānis Meijers, kurš nepiekrita sava sievastēva sodīšanai un iesūdzēja policiju tiesā, stāstīja, ka pēc raidījuma sižeta par viņa gadījumu “zvanīja policijas pārstāvis un teica - jā, viņi ir kļūdījušies”.  

Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs raidījumam atzina - šāds gadījums viņa 30 gadu ilgajā pieredzē nav bijis.

“Skatot šo lietu, neradās šaubas. Skatot to kontekstā, gan protokolu, gan rakstīto sūdzību, gan visu pārējo, kas mums bija lietā, neradās šaubas par to, ka tajā protokolā būtu kaut kas nepareizi norādīts. Es šajā gadījumā ticēju tam, kas tur ir rakstīts. Tāpēc es šo sūdzību noraidīju un atstāju spēkā sodu. Tālāk ir sekojusi sūdzība tiesā, arī tur sods tika atstāts spēkā, seko apelācijas sūdzība, kas tiek noraidīta,” stāstīja Pumpurs.

“Pēc informācijas saņemšanas par šo notikumu, kur parādījās vēl papildu ziņas, kas bija jāpārbauda, sāka rasties aizdomas, ka kaut kas tur īsti nav kārtībā. Mēs nedēļas laikā veicām papildu darbības, lai noskaidrotu, kas tur īsti ir un kā tur ir.

Jā, es varu apstiprināt to, ka šajā gadījumā ir pieļauta kļūda un ka šī pie atbildības saucamā persona nav vainojama tieši šajā ātruma pārkāpumā tieši tajā vietā, kur tas ir noticis. Mēs pie šiem jaunatklātajiem apstākļiem rakstām Apgabaltiesai lietvedību izbeigt, atcelt šo uzlikto sodu,” informēja Pumpurs.

Kungs tika sodīts pie Kangaru kalniem it kā par ātruma ierobežojuma 30 km/h pārkāpumu. Bet viņš bija pārliecināts, ka ierobežojums stājas spēkā tālāk, un vietā, kur viņu apturēja, atļautais ātrums bija 80 km/h.

Turklāt pēc sižeta pieteicās vēl viens liecinieks - Sandris, kuru arī policija apturēja tajā pašā vietā tajā dienā, taču viņš strīdējās par to, ka nav pārkāpis ātrumu, un viņam policija beigās piekrita un sodu anulēja turpat uz vietas.

Izrādās, policisti pēc “4. studijas” sižeta, kas izskanēja 14. aprīlī, beidzot pārbaudījuši koordinātes un apturēšanas vietu klātienē.

Policisti, kuri, apzinoties savu kļūdu, Sandrim protokolu anulēja, bet Meijera sievastēvam atstāja spēkā, tikšot saukti pie atbildības.

“Par šo gadījumu es esmu uzrakstījis dienesta ziņojumu savai vadībai un ir uzsākta dienesta pārbaude par to, kāpēc tas tā ir noticis un kā līdz tādam iznākumam varēja nonākt,” informēja Pumpurs.

Tagad policijā saka - jau sākotnēji lieta tiktu vērtēta savādāk, ja vien nebūtu tikusi maldināta arī ceļu policijas vadība. Tomēr ir skaidrs, ka šī kļūda valstij un nodokļu maksātājiem ir izmaksājusi dārgi. Iztērēti līdzekļi divu tiesu, trīs tiesnešu darbam, policisti vairākkārt no Rīgas devušies uz Kangaru kalniem, lai salīdzinātu koordinātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti