Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mainīs banku likvidatoru un administratoru atalgojuma principus

Pārrobežu projekts attīsta profesionālo izglītību

Tikai Krāslavā apgūst auto virsbūves remontu

Krāslavā pirms trīs gadiem tika atvērta Rīgas Valsts tehnikuma filiāle, kurā jaunieši apgūst mēbeļu galdnieka un tērpu stila speciālista profesijas, un tā arī ir vienīgā šāda līmeņa mācību iestāde Latvijā, kur topošie automehāniķi padziļināti mācās remontēt auto virsbūves. Nupat izglītības iestādes tehniskā bāze papildināta ar jaunākajām auto virsbūves remonta iekārtām, kādas, pēc speciālistu teiktā, sastopamas vien valstī lielākajos autoservisos.

Šobrīd skola kopā ar vēl septiņām citām Latgales un Lietuvas Utenas un Šauļu rajonu profesionālajām mācību iestādēm piedalās pārrobežu projektā. Tas saistīts ar darbaspēka iemaņu uzlabošanu atbilstoši katra reģiona specifikai un pieprasītākajām profesijām. Krāslavā skolēni apgūst auto virsbūves remontu, tāpēc šeit iegādātas jaunas metāla formēšanas, metināšanas un autovirsbūves diagnostikas iekārtas.

“Ar šīm iekārtām var uztaisīt mašīnu pilnīgi no jauna,” stāsta Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienības vadītājs Aivars Andžāns. “Iekārtas, kuras formē metālu, varbūt izskatās pietiekami vienkāršas, bet tās iespējas, kuras viņas dod, ļauj formēt jebkuru no auto virsbūves detaļas elementiem, kā ievirze. Papildinājums ir arī metināšana, kad tās detaļas var metināt kopā, punktu metināšana plus sagatavošanās darbi krāsošanai,” saka Andžāns.

“Tieši šīs redzētās iekārtas praktiski ir tikai lielajiem uzņēmējiem, lielajām pārstāvniecībām,” saka Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga. “Mēs piedāvājam jauniešiem iegūt prasmes, strādājot ar pašiem agregātiem, un būt pieprasītiem darba tirgū ne tikai šeit uz vietas reģionā, bet arī varbūt citur parādīt savas prasmes,” norāda Vanaga.

Remontiekārtu izvēlē palīdzēja skolas sadarbības partneris no Igaunijas, kas šajā specialitātē tur aprīkojis jau trīs skolas.

Krāslavā tehnikuma struktūrvienība izveidota pirms teju četriem gadiem, un profesionālo izglītību attīstīt un pilnvērtīgi aprīkot mācību telpas palīdzējusi tieši dalība projektos. “Tehniskā bāze tika izveidota pilnīgi no jauna, jo Latvijā 16 skolas māca automehāniķus, un mēs esam vienīgā programma Latvijā, kas māca auto virsbūves remonta atslēdzniekus. Tāpēc tā bāze komplektējās pilnīgi no jauna,” pauž Andžāns.

Rīgas Valsts tehnikumam ir vēl trīs filiāles - Laidzē, Limbažos un Balvos, taču Krāslava ir arī vienīgā no tām, kur skolēni mācās mēbeļu galdniecību un tērpu dizainu. Arī šo specialitāšu mācību klašu iekārtas projektā izdevies papildināt un atjaunot. Topošie stilisti un auto virsbūvju remonta speciālisti atzīst, ka šobrīd veikt uzdoto izdodas kvalitatīvāk un vienkāršāk.

“Interreg” programmas projekts “Darba tirgus bez robežām” noslēgsies 2019. gada maijā, un tā finansējums ir vairāk nekā 900 000 eiro, no kā 768 000 nāk no Eiropas reģionālā un attīstības fonda. Nākamajā mācību gadā Krāslavas filiālei ir ieceres arī par jaunas mācību programmas izveidi automašīnu krāsošanā apguvei pēc vidējās izglītības iegūšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt