Dienas ziņas

Atbalsta 5–11 gadu vecu bērnu potēšanu pret kovidu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Darbu sāk jauns tiesu portāls “elieta.lv”

Tiesu portālu aizstāj «Elieta.lv»

No 1. decembra līdzšinējo tiesu portālu “Manas.tiesas.lv” aizstāj jaunais E-lietas portāls “elieta.lv”. Tas ir tiešsaistes e-pakalpojumu portāls, kur vienviet pieejami pakalpojumi, informācija un lietas materiāli tiesvedības, izmeklēšanas un sodu izpildes procesos iesaistītajām personām.

Tiesu portālu aizstāj “Elieta.lv”
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Autorizēties portālā var caur “Latvija.lv” vienoto pieteikšanos, kas iekļauj “eParakstu”, eID, kā arī līdz 2022. gada beigām tiks nodrošināta arī internetbanku risinājuma izmantošana.

“E-lieta”, nozares vārdiem, ir domāšanas un tehnoloģiju maiņa. Tā paredz ieviest elektronisku lietu izmeklēšanas, tiesvedības un sodu izpildes procesos, nodrošinot informācijas pieejamību elektroniskajā vidē visiem procesā iesaistītajiem dalībniekiem.

Portāla mērķis ir izveidot vienotu un efektīvu izmeklēšanas un tiesvedības elektronisko procesu. “E-lietas” galvenais uzdevums ir padarīt visus nozares procesus ātrākus, lētākus, efektīvākus, caurskatāmākus un drošākus.

Pagaidām jaunajā portālā vēl nav ievadīta visa informācija, kas bija iepriekšējā portālā.

"Šis process ir tuvāko dienu jautājums. Principā tas migrācijas process ir noticis jau iepriekšējā naktī, bet mēs, šos datus pārbaudot, lai to datu kvalitāte būtu atbilstoša, arī vēlreiz paskatāmies, vai viss ir pieejams. [..] Lai datus nodrošinātu un būtu šis darbības procesa nepārtrauktības princips ievērots, mēs nodrošinām arī iespēju pāriet uz “Manas.tiesas.lv” portālu un piekļūt saviem datiem, kādi tie ir pieejami šobrīd sistēmā,” skaidroja Tiesu administrācijas Informācijas sistēmu departamenta direktores vietnieks Jorens Liopa.

Problēmu gadījumā Tiesu administrācijas pārstāvis ieteica sazināties ar portāla atbalsta servisu, kura kontakti redzami mājaslapā. Viņš norādīja, ka e-lietas reformu pilnībā paredzēts pabeigt 2026.gadā. Tad pilnībā digitalizēts būs ne tikai tiesvedības process, bet arī dokumentu aprite starp izmeklēšanas iestādēm, prokuratūru un tiesām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti