Dienas ziņas

Rīgā dalīs pusdienu kartes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

E-vizītes lieliem un maziem

Tiešsaistes «vizītēm» pie ārsta iesaka sagatavoties un pierakstīt jautājumus

Jau vairāki simti mazo pacientu vecāku ir izmantojuši Bērnu slimnīcas piedāvātās attālinātās ārsta konsultācijas, kad speciālista viedokli un pat analīžu rezultātu skaidrojumu iespējams iegūt pa tālruni vai video zvanu. Reaģējot uz to, kā mainās ārstniecība šajā laikā, arī apdrošinātāji sākuši apmaksāt attālinātas konsultācijas pieaugušajiem.

Jau vairāk nekā septiņi simti mazo pacientu ģimeņu ir satikuši savu Bērnu slimnīcas ārstu tiešsaistē, netiekoties kabinetā.

Šo ārstu vidū ir arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas virsārste Renāte Snipe. “Protams, attālināti nevaru izklausīt plaušas, bet tajā pašā laikā pediatrijā liela diagnostikas daļa balstās uz sarunu. Un tā mēs varam atrisināt ļoti daudz jautājumu. Un mums ir vienošanās – ja tas ir neatliekami, mēs varam lūgt pacientu braukt šurp,” stāsta Snipe.

Nelielā informatīvā klipiņā tagad vecākus māca, kā ārstam parādīt analīžu rezultātus. Arī izskaidro, kā sagatavoties, lai saruna būtu jēgpilna un mazais pacients – ieguvējs. Tiesa, datorā vai telefonā nepieciešama programma “Zoom”.

“Noteikti sagatavojiet visus dokumentus, ko vēlaties mums parādīt. Ja tie ir papīra formātā, var parādīt caur kameru. Ja elektroniski, tad ir pamācība, kā tos ielādēt un jums klientu apkalpošanas centra speciālisti atsūtīs pamācību, un jūs varēsiet mums visu parādīt,” stāsta Snipe.

Tāpat mediķi aicina iepriekš pierakstīt visus jautājumus, kurus vēlaties uzdot. Jo uztraukums šādā e-vizītē dara savu un nereti aizmirstas pats būtiskākais.

Skepsei, ka ārsts tiešsaistē nav nekāds īsts ārsts, mediķi iebilst. Ārsti arī tiešsaistē var izrakstīt elektronisko recepti un konsultanta slēdzienu.

Līdzīgus pakalpojumus piedāvā arī citi mediķi, sniedzot konsultācijas pieaugušajiem pacientiem.

Uz jauno medicīnas iespēju jau reaģējusi apdrošināšanas sabiedrība “Balta”, ieviešot arī e-konsultācijas kā apmaksātu pakalpojumu. “Esam nolēmuši nāk klientiem pretī un apmaksāt arī ārstu speciālistu konsultācijas tiešsaistē. Konsultācijas var noderēt, lai speciālisti novērtētu, vai situācija nav akūta, nozīmētu izmeklējumus vai mainītu terapijas taktiku,” stāsta apdrošināšanas sabiedrības “Balta” pārstāve Līna Lisnere.

Naudu par e-konsultāciju iespējams atgūt, to pierādot ar maksājuma dokumentu.

KONTEKSTS:

Lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos Latvijā, no 12. marta līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija. Cīņai ar vīrusu noteikti stingri ierobežojumi, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti