Tiešraidē skatāmas sabiedrisko mediju diskusijas festivālā «Lampa»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

1. un 2. jūlijā sarunu festivālā "Lampa" sabiedriskie mediji piedāvās virkni diskusiju un interaktīvu norišu. Piektdien klātienē uz Sabiedrisko mediju skatuvi, kas atradīsies Cēsīs, Vienības laukumā, kā arī tiešraidēm aicinās Latvijas Radio, sestdien – Latvijas Televīzija. Visas šīs diskusijas būs skatāmas ziņu portālā LSM.lv.

Latvijas Radio programma 1. jūlijā

Piektdien plkst. 13.00 uz Latvijas Radio 1 raidījuma "Krustpunktā" diskusiju "Ziņas kara laikā" žurnālists Aidis Tomsons aicinās LTV raidījuma "Kas notiek Latvijā?" redaktori Madaru Fridrihsoni, "TVnet grupa" galveno redaktoru Tomu Ostrovski, LETA žurnālisti Anastasiju Tetarenko, "Delfi TV" producenti Alinu Lastovsku un reģionālā laikraksta "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" galveno redaktori, Reģionālo mediju asociācijas valdes priekšsēdētāju Ivonnu Plaudi. Kā ziņot par valstiski svarīgām lietām, kas notiek šī nežēlīgā kara ēnā?

Plkst. 15.30 notiks #DigitālāsBrokastis diskusija "Metaversa ABC: izdzīvošanas kurss virtuālajos džungļos". Metaverss – virtuāla vide paralēlai dzīvei. Vieta, kur strādāt, satikties, atpūsties, iepirkties un nodoties jaunradei. Taču vai viss būs tik vienkārši un skaisti? Virtuālie mūžameži nāks ar saviem džungļu likumiem. Artis Ozoliņš un Rihards Blese iztaujās ekonomistu un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekānu Gundaru Bērziņu, uzņēmuma "Vividly" dibinātāju Gunitu Kuļikovsku-Ķiesneri, zvērinātu advokātu un Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektoru, Zvērinātu advokātu padomes locekli Mārci Krūmiņu, kā arī radošo stratēģi uzņēmumā "Inspired Connect" un sociālās antropoloģijas doktorantūras studentu Mārtiņu Bitānu.

Plkst. 17.00 uz sarunu "Mākslinieku šķirošana kara kontekstā" aicinās Latvijas Radio 3 - Klasika. Orests Silabriedis meklēs atbildes uz jautājumiem, kāda ir mākslinieku atbildība kara laikā, vai obligāti deklarējama sava nostāja, vai atbalstāma neitralitāte un kā ar pasīvas novērošanas stāju. Kā militārs konflikts var kļūt par impulsu meklēt un atklāt karadarbībā iesaistīto valstu mākslu pasauli, kas iepriekš nav bijusi pazīstama un palikusi nenovērtēta? Diskusijā piedalīsies komponists Krists Auznieks, mūziķis un komponists Edgars Šubrovskis un laikmetīgas dejas apskatniece, dejas kritiķe Inta Balode.

Plkst. 19.30 teātra nozares profesionāļi Mārtiņš Gūtmanis un Anna Klišāne vadīs interaktīvu performanci "Republika" – politisku spēli par demokrātiju, kuras laikā skatītāji šķetinās jautājumus par atbildību, vārda brīvību, taisnīgumu, sevi, cilvēktiesībām un citām šodienas realitātē aktuālām tēmām.

Plkst. 21.00 gaidāma Māras "Sleja" par hormonu komunikāciju. Kā hormoni komunicē ar pašu cilvēku, kā cilvēka komunikāciju ietekmē hormoni? Vadīs Māra Sleja, modele un TV raidījumu vadītāja, piedalīsies: Mārtiņš Bidiņš, "Precision nutrition" 1. un 2. līmeņa sertificēts uztura treneris, un Eva Gulbe, sertificēta dūla un lektore.

Vakara noslēgumā plkst. 21.40 uz Sabiedrisko mediju skatuves dzīvā podkāsta ierakstā "Kā ir būt podkāsta viesim?" Elīnai Baltskarai, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv podkāsta "Kā ir būt" vadītājai, pievienosies trīs podkāsta viesi, kuri pēc sarunas ir atzinuši, ka viesošanās podkāstā ir ļāvusi pašam par sevi sadzirdēt kaut ko jaunu vai pēc mēneša ir atnākusi atbilde uz podkāstā uzdoto jautājumu. Ko viesim dod viesošanās podkāstā? Atbildēs Una Valaine, Ilza Kampenusa un Artūrs Grigorjevs.

Visas Latvijas Radio diskusijas būs skatāmas tiešraidē sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Latvijas Televīzijas programma 2. jūlijā

Sestdien plkst. 12.00 sociālo mediju satura veidotāja Ilze Dobele uz +AUDZIS un 16+ sarunu "Mana dzīve "TikTok"" aicinās citus sociālo mediju satura veidotājus: Alenu Sveķi un Elīnu Pakalni. "TikTok" piesaista aizvien jaunus satura veidotājus un ļauj katram izpausties dažādos veidos, savukārt auditorijai – izklaidēties. Kā ir būt satura veidotājam? Ar kādām pieredzēm un mācībām viņi saskaras? Cik lielu iespaidu var atstāt komentāri? Un kā veidot sev vēlamo tēlu?

Plkst. 13.30 notiks RUS.LSM diskusija "Pašcenzūra žurnālista darbā: ieguvumi un riski" (krievu valodā). Žurnālisti un raidījumu vadītāji Aleksejs Dunda un Aļona Borisova ar viesiem diskutēs par žurnālistikas izaicinājumiem: aktualizēt tēmu vai klusēt? Jautāt vai ne? Krievijas militārais iebrukums Ukrainā daudzus jautājumus ir saasinājis – atbildes atrast kļuvis daudz grūtāk. Kā palikt godīgam pret sevi un auditoriju? Kur ir robeža, kad pašcenzūra ir noderīga, bet kad kļūst bīstama? Sarunā piedalīsies sabiedrisko mediju tiesībsardze un Rīgas Stradiņa universitātes profesore Anda Rožukalne, LTV žurnālists un bijušais Latvijas Žurnālistu asociācijas vadītājs Iļja Kozins, RUS TVNET galvenā redaktore Ērika Staškeviča un izdevuma "Новая газета. Европа" galvenais redaktors Kirils Martinovs.

Plkst. 15.00 uz "100g kultūras" diskusiju "Piemineklis Uzvaras parkā mākslas un vēstures krustugunīs" LTV žurnāliste un redaktore Henrieta Verhoustinska aicinās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktori Māru Lāci, mākslas zinātnieci Līnu Birzaku-Priekuli, tēlnieku Kristapu Gulbi un filozofu Igoru Gubenko. Piemineklis Uzvaras parkā bija padomju varai "vajadzīgā māksla", kuru radīja tēlnieki Ļevs Bukovskis un Aivars Gulbis. "Vajadzīgā māksla" trīs gadu desmitus ir pārdzīvojusi pašu varu, tikai kāpinot savu propogandas jaudu. Ideoloģiskā māksla ir māksla vai tikai māksliniecisks propogandas ierocis, kuram vienmēr ir derīguma termiņš?

Plkst. 16.30 podkāsta "Sporta studija" ierakstā par žurnālistu un sportistu attiecību ietekmi uz saturu LTV sporta žurnālisti un raidījumu vadītāji Dāvids Ernštreits un Raimonds Gekišs sarunāsies ar olimpisko čempionu 3x3 basketbolā Agni Čavaru. Ziņu žurnālistikā sabalansētību un neitralitāti pieņem par normu, profesionālim no savām simpātijām un antipātijām jāspēj distancēties. Tomēr – kā satura veidošanu ietekmē žurnālistu un sportistu personīgās attiecības? Ko darīt ar ekskluzīvu informāciju, kas iegūta no sportista – drauga?

Sabiedrisko mediju programmu sarunu festivālā "Lampa" plkst. 18.00 noslēgs LTV Ziņu dienesta veidotā diskusija "Karš frontes līnijā un informatīvajā laukā – kā strādā žurnālisti?". Žurnāliste Anete Bērtule uz sarunu aicinās savus LTV kolēģus, kuri atspoguļojuši vairākus militāros konfliktus un karus: žunālistus Inu Strazdiņu un Gintu Amoliņu, kā arī operatorus Aigaru Kovaļevski un Ingu Graudiņu. "Nekad tā nemelo, kā melo kara laikā, pirms vēlēšanām un pēc medībām" – šis teiciens kļūdaini gan tiek piedēvēts izcilajam vācu valstsvīram Oto fon Bismarkam, lai gan autors ir cits, taču pat teju pēc 150 gadiem šie vārdi joprojām nemelo. Kā 21. gadsimtā strādā žurnālisti, kad cīņa notiek ne tikai frontē, bet arī informatīvajā laukā, un meli ir kara ierocis? Kā redzēt cauri propagandas un dezinformācijas miglai, kas plūst no abām konfliktā iesaistītajām pusēm?

Visas Latvijas Televīzijas veidotās diskusijas sestdien būs vērojamas tiešraidē LTV7, portālā LSM.lv.

Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas personības varēs sastapt arī citās sarunās. Festivāla aktuālā programma: https://festivalslampa.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti