TIEŠRAIDE: Labdarības maratons «Dod pieci!» 2018. 7. diena

Norit ikgadējā Latvijas sabiedrisko mediju rīkotā labdarības maratona "Dod pieci!" piektā diena. Pieci.lv dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale – uz 148 stundām ir ieslēgti īpašā stikla studijā Doma laukumā, lai sešas diennaktis atskaņotu par ziedojumiem izvēlētās dziesmas un rosinātu diskusijas par laimīgu bērnu audzināšanas priekšnoteikumiem mūsdienu sabiedrībā.

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Šodien Labdarības maratona “Dod pieci!” studijā Doma laukumā viesosies TTTun Latvijas Basketbola savienības pārstāvji, Alise Kindzule, Andris Kreislers, Marta Marija Sproģe, Edīte Millere, Astro’n‘out, Aniss&Kristīne Pāže, Tautumeitas, Intars Busulis, The Sound poets un citi viesi.

Līdz svētdienas, 23. decembra, plkst. 18.00 labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedoti 87 233 eiro.

Ēterā – tikai ziedotāju izvēlētas dziesmas un tēmas diskusijas

Maratona laikā par ziedojumiem izvēlēto dziesmu atskaņošana mīsies ar studijas viesu intervijām, iemīļotu mūziķu priekšnesumiem un ziedotāju pieredzes stāstiem. Sešās diennaktīs studijā viesosies teju 80 dažādas grupas, katru dienu ar ģimenes un bērnu lietu ekspertiem tiks runāts par kvalitatīva laika veltīšanas nozīmi bērniem – kāpēc tam ir izšķiroša loma un kāpēc cilvēkam ir svarīgi pilnveidoties arī pieaugušā vecumā.

Tāpat dīdžeji tiešsaistē sazināsies ar ziedotājiem, lai uzklausītu viņu pieredzes stāstus par savu ģimeni vai bērnību.

Ziedot ar dziesmu var tīmekļa vietnē www.dodpieci.lv, kā arī klātienē stikla studijā Doma laukumā, vienlaikus atbalstot un uzmundrinot studijas dīdžejus. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar Ziedot.lv dāvanu kartēm, dāvinot ziedošanas prieku arī uzņēmumu darbiniekiem, kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem.

Ziedojuma mērķis

Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ēterā ir 5 eiro. Šī gada maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas bezmaksas mācību programmas ieviešanai. Jau no 2019. gada pavasara jaunajiem vecākiem visā Latvijā būs iespēja apmeklēt psiholoģisku un praktisku mācību programmu, kas sniedzas tālāk bar bērna fizisko aprūpi un zīdīšanu, īpašu vērību veltot drošas piesaistes veidošanai ar bērnu. Katri pieci eiro nodrošina pusstundu praktisku un psiholoģisku mācību  - daļu no jaunās mācību programmas 21 stundas apjomā.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

 

6 komentāri
Anonīms lietotājs 22483
Nēnu, vākt naudu nevienam nav liegts. Ja ir kas dod, lai vāc, kamēr nepārkāpj likumu. BET tomēr... atverot dažādus portālus, paliek tā dīvaini. Viens aicina aizdomāties par tiem, kas ikdienā rūpējas par smagi slimu tuvinieku, un vāc naudu viņu atbalstam, jo nenoliedzami Latvijā valsts šādus cilvēkus praktiski neatbalsta nekādi, ja neskaita 100 eiro kopšanas pabalstu. Otrs drillē reklāmas par to, ka ir cilvēki, kas nemāk izveidot normālas attiecības ar savu bērnu, kurš ir vesels, kam nekas nekait, vajagot saziedot, lai viņiem izveidotu īpašus kursus. Tā atšķirība starp šīm 2 akcijām ir tik milzīga, ka tiešām rodas pārdomas gan par ziedot.lv saķeri ar objektīvo realitāti, gan to, kam un cik lietderīgi tiek izmantots sabiedrisko mediju resurss, kas uzskata, ka sava piektdaļa portāla ir jāvelta nevis ziņām, bet šai dīvainajai akcijai un aizvien dziļākiem dažnedažādu psihologu murgiem.
Anonīms lietotājs 29067
Kas ir mērķauditorija?
Anonīms lietotājs 22483
Es saprotu, ka psihologi, kuriem iedos šo naudu, lai viņi uztaisa programmu un pasniedz kursus jaunajiem vecākiem.
Jānis Brālis
Vispār būtu interesanti uzzināt kā šāda akcija tapusi. Kas finansē studijas būvi un apkalpošanu Doma laukumā un cik tas izmaksā? Vai cik pelna pārējie iesaistītie - radiodīdžeji, tehniķi utt? Kāda ir apmaksas sistēma “labdariem” psihologiem, kurš un cik no projekta saņem? Un visbeidzot, kā viņi iecerējuši pamācīt nesaprašas vecākus? Vai tos ķers uz ielas vai staigās pa dzīvokļiem? Labprāt dzirdētu intervijā Grēviņu un akcijas ienākumu sadalītājus kur tos intervētu Dombura stila žurnālists.
Jānis Brālis
Nemāciet dzīvot, bet palīdziet materiāli! Diemžēl sanācis otrādi - “Dod pieci” organizētāji iekasēs naudu un par to pamācīs kā pareizāk dzīvot. Pārtikušie pamācīs nabagos, kuri pārāk daudz laika pavada darbā, jo nespēj “savilkt galus”, pamācīs, ka tā nav labi, ka vajag vairāk laika pavadīt kopā ar bērniem. Nu, vismaz vienā ziņā ši akcija rezultēsies, jo akcijas peļņas guvēji tiešām varēs daudz vairāk laika veltīt saviem bērniem. Šī smieklīgā akcija jau notiek nez kuro gadu, bet kaut kā neviens nefiltrē, kam tad tiek labdarīts! —izrādās šogad kaut kādiem pamācības programmas veidotājiem! Ziniet, lai akcija tiešām dotu reālu labumu grūtdieņiem, tad saziedoto naudu būtu jāizsniedz tieši šiem bērnu vecākiem. Ja uzskatat, ka šie nabagi nemācēs pietiekami labi šo naudu iztērēt, tad varbūt varētu samaksāt celtniekiem, kas uzbūvē daudzdzīvokļu māju, kur dzīvokļus pa velti piešķir īpašumā visiem, kas pamet bērnunamus sasniedzot pilngadību, vai piešķirt daudz bērnu ģimenēm vai vēl kaut kā tā.
Jānis Brālis
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Falberts.magone%2Fposts%2F2230957176936334&width=500" width="500" height="603" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti