TIEŠRAIDE: Labdarības maratons «Dod pieci!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

17. decembrī plkst.12.00 sākās ikgadējais Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!". LSM.lv aicina to skatīties nepārtrauktā tiešraidē.

"Dod pieci!" 2019

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad vāc līdzekļus neārstējami slimu cilvēku dzīves nogalei. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Otrdienas pusdienlaikā "pieci.lv" dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš, Marta Grigale tika ieslēgti īpašajā stikla studijā Doma laukumā, lai rekordgarā 152,5 stundu tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas un runātu par cieņpilnu mūža nogali.

"Dod pieci!" norisei 24 stundas diennaktī var sekot līdzi Latvijas Radio 5 - pieci.lv ēterā, video tiešraidi var skatīties dodpieci.lv, LSM.lv, kā arī nakts stundās LTV1 un Latvijas Radio 1. Maratons noslēgsies 23. decembrī plkst. 20.30.

Visi labdarības maratonā šogad iegūtie līdzekļi tiks nodoti "Ziedot.lv" rīcībā, lai tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama specializēta šķidrā pārtika vai valsts neapmaksātā enterālā barošana, nodrošinātu pietiekamu un sabalansētu uzturu. Enterālā barošana nepieciešama cilvēkiem, kuri nespēj uzņemt atbilstošu uzturu dabiskā veidā, tie ir cilvēki, kuriem nedarbojas rīšanas reflekss, viņi nevar paši apēst, sakošļāt un norīt ēdienu, tāpēc tiek nodrošināta nozīmīgo uzturvielu ievadīšana organismā. Liela pacientu grupa ir tāda, kuri var uzņemt pārtiku, tomēr nepietiekamā daudzumā, vai nevar uzņemt cieto pārtiku – te risinājums ir šķidrās pārtikas maisījumi, kas ir bagāti ar nepieciešamajām uzturvielām, lai pēc iespējas mazinātu pacientu diskomfortu un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Ņemot vērā "Ziedot.lv" pieredzi, sabiedrības ziedojumus varēs izmantot arī citiem atbalstošās terapijas mērķiem - fizioterapeita mājas vizītes, uztura speciālista konsultāciju apmaksai, specializētā transporta pakalpojumu izdevumu segšanai, lai, piemēram, gulošu pacientu nogādātu ārstniecības iestādē, vai specializētu aprūpes preču iegādei. No ziedojumiem netiks segti medikamenti.

Paredzēts, ka 152,5 maratona stundās stikla studijā dienu un nakti ar priekšnesumiem viesosies vairāk nekā 100 dažādi solo mākslinieki un mūziķu kolektīvi. Ziedotāju izvēlētās dziesmas mīsies ar studijas viesu – nozares ekspertu intervijām, kā arī personīgiem ziedotāju pieredzes stāstiem par paliatīvo aprūpi un tuvinieku dzīves noslēgumu.

Noslēdzošā labdarības maratona diena - 23.decembris

 

8:45        Studijas viesi  YOUTUBERI  Laurlaacis, Sudrabakaija, EdgarsFresh, Armis J, Felipe
9:15        Rīta rosme ar DCH studiju
9:45        Studijas viesis LINARDS ROZENTĀLS
10:10      Tiešraides zvans ar JĀNI BLŪMU, BK VEF
10:45     SUB SCRIPTUM
11:15     AIJA ANDREJEVA un KASPARS ANSONS 11:30    
11:45     Studijas viešņa RŪTA DIMANTA
12:00     Studijas viesi SANITA DIKA-BOKMELDERE  un IVARS PRIEDE
12:45     ČIEKURMENA viesošanās Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Paliatīvās aprūpes nodaļā. Uzstājas TRIĀNAS PARKS
13:45     LĪVI
14:00     Studijas viesi DDB radošā komanda
14:45     VIŅA
15:45     MĀRTIŅŠ BRAUNS un vokālā grupa INSOMNIA
16:00     Studijas viesi ANDRIS un ELITA KREISLERI
16:45     Čeku parāde
17:30     Duets BUJĀNS - REINIS SĒJĀNS un INTARS BUSULIS
19:30     Rīgas Doma kora skolas Gospeļkori s un MARTA
20:00     SINGAPŪRAS SATĪNS
20:30     FINĀLS

Katru dienu programma būs pieejama "pieci.lv" "Facebook kontā" un "Dod pieci!" mājaslapā.

Ziedot ar dziesmu var labdarības maratona mājaslapā dodpieci.lv, kā arī pie stikla studijas Doma laukumā.

Klātienē iespējams ziedot gan skaidru naudu, iemetot to ziedojumu urnā, gan ar norēķinu kartēm. Brīvprātīgie "Ziedot.lv" darbinieki pie ziedošanas punkta fiksēs par ziedojumiem izvēlētās dziesmas, lai tās nokļūtu dziesmu rotācijā.

KONTEKSTS

Ik gadu labdarības maratons "Dod pieci!" aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti