Tiešraidē būs skatāma konference par mediju un politisko kampaņu ietekmi uz vēlēšanām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piektdien, 14. decembrī, starptautiskā konferencē “Ceļā uz drošām vēlēšanām”, kurā piedalīsies virkne politikas veidotāju, mediju pārstāvju, kā arī NVO un valsts institūcijas, tiks pārrunāta mediju un politisko kampaņu ietekme uz vēlēšanu procesu, kā arī publiskoti unikālas pēcvēlēšanu aptaujas dati, kas apgāž virkni līdzšinējo pieņēmumu. Konference būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv.

“Valstis, kur pēdējo gadu laikā notikušas nacionālās vēlēšanas, ir saskārušās ar virkni draudu – dezinformācijas izplatīšanu un manipulāciju ar vēlētāju datiem, iespējamiem kiberuzbrukumiem un ļaunprātīgu sociālo mediju izmantošanu. Arī Latvija nav bijusi izņēmums,” uzsver Baltijas mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga. Konferences mērķis ir ne tikai dalīties ASV, Vācijas, Lielbritānijas, Latvijas, Zviedrijas un Īrijas pieredzē, bet arī diskutēt par to, kā mazināt iespējamos apdraudējumus vēlēšanām nākotnē. 

Konferencē tiks publiskota pēcvēlēšanu aptauja, kuras ietvaros pētījumu centrs SKDS noskaidroja, kādu iespaidu uz vēlētājiem atstāja mediji un politisko partiju kampaņas, kurās tika izmantotas interneta platformas. Šīs aptaujas dati apgāž virkni līdzšinējo pieņēmumu par to, kā vēlēšanu norisi ietekmēja mediji un politiskās kampaņas. “Aptauja atspēko vairākus mītus un stereotipus par vēlēšanām.

Piemēram, tā apgāž pieņēmumu par to, ka atsevišķām partijām ir noturīgs vēlētāju loks.

Izrādās, ka lielākā daļa izvēli izdara tieši pēdējās nedēļas laikā,” atklāj domnīcas “Providus” direktore Iveta Kažoka.  Aptauja atklās arī to, vai priekšvēlēšanu debates ietekmēja vēlēšanu rezultātu un cik lielu vēlētāju uzticību šobrīd bauda sabiedriskie mediji.  

Konferencē Latviju pārstāvēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume, NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, “Re:Baltica” žurnāliste Inga Spriņģe un Valsts kancelejas direktora vietnieks Kaspars Ozoliņš. Par pieredzi vēlēšanās ASV un citās pasaules valstīs stāstīs pazīstamā amerikāņu medija “Buzfeed” žurnālists Raiens Broderiks. Par Lielbritānijas centieniem noskaidrot un ierobežot sociālo mediju kompāniju ietekmi uz vēlēšanu rezultātu stāstīs britu parlamenta īpašās izmeklēšanas komisijas padomnieks Čārlzs Krīls.

Konferencei tiešraidē varēs sekot portālā LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti