De Facto

Šķietamās deputātu dāvanas vēlētājiem

De Facto

Laukos internets kā lielpilsētās

Tiesnesis Buls atdāvinājis māju

Tiesnesis Buls pēc ST lēmuma iesniedz īpašuma dāvinājuma līgumu

Pēc Satversmes tiesas (ST) pieņemtā blakus lēmuma, kurā norādīts uz iespējamu Rīgas Centra rajona tiesas tiesneša Raimonda Bula un maksātnespējas administratora Daiņa Bergmaņa prettiesisku rīcību kādā maksātnespējas procesā, tiesnesis Buls vērsies Jūrmalas Zemesgrāmatas nodaļā ar nostiprinājuma lūgumu. Ar šo lūgumu viņš sev piederošu privātmāju Jūrmalā kādam atdāvinājis, vēsta LTV raidījums "De facto".

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto amatpersonas deklarāciju par 2012.gadā gūtajiem ienākumiem, tiesnesis Buls pērn atalgojumā saņēmis 17 875 latus. Ja neskaita naudas balvas skriešanas sacensībās, tie ir viņa vienīgie ienākumi. Bulam vēl pērn piederēja pa dzīvoklim Jūrmalā un Rīgā, kā arī 2008.gada BMW markas automašīna un mopēds.

Attiecībā uz īpašumiem šogad situācija mainījusies. Saskaņā ar "Lursoft" publiski pieejamo Zemesgrāmatas informāciju, šā gada martā tiesnesis ticis pie jauna īpašuma – privātmājas turpat Jūrmalā. Taču, kā vēsta "De facto", Buls no mājas jau atbrīvojies. Šo otrdien Jūrmalas Zemesgrāmatas nodaļā attiecībā uz privātmāju pieteikts dāvinājums.

Nostiprinājuma lūgums iesniegts 22.oktobrī - vairāk nekā divas nedēļas pēc tam, kad Satversmes tiesa prokuratūrai lūdza pārbaudīt Bula rīcības tiesiskumu.

Šajā nedēļas nogalē "Lursoft" datu bāzē jau bija rodamas ziņas, ka tiesnesis privātmāju uzdāvinājis savam dēlam.

"De facto" par šo darījumu centās iegūt arī paša tiesneša skaidrojumu, vaicājot vai īpašuma atdāvināšana saistīta ar Satversmes tiesas lemto. Raimonds Buls, atsaucoties uz tiesībām uz privāto dzīvi, intervijai kameras priekšā nepiekrita. Viņš gan sniedza plašas rakstveida atbildes, taču tās par šo dāvinājumu raidījums nedemonstrēja. Tā kā tiesnesis apgalvoja, ka atbildēs sniegtā informācija skarot viņa tuvinieku privāto dzīvi, savus skaidrojumus izplatīt viņš liedza.

Dāvinājums gan esot noslēgts agrāk un tikai tagad tiesnesis atradis laiku nostiprinājuma lūgumu iesniegt Zemesgrāmatā.

Pētot šo dāvinājumu, "De facto" pamanījis vēl kādu interesantu niansi, proti, veidu, kādā Buls šā gada martā tika pie jaunbūves Jūrmalā. Saskaņā ar Zemesgrāmatā pieejamo informāciju, tiesnesis šo īpašumu nevis iegādājies, bet gan ieguvis maiņas ceļā. Turklāt maiņa bijusi visai izdevīga. Pret māju Buls iemainīja sev iepriekš Jūrmalā piederošo dzīvokli tā sauktajā "komponistu mājā".

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta uzturētājā kadastra datu bāzē atrodamo publiski pieejamo informāciju, dzīvokļa kadastrālā vērtība ir 20 780 lati, savukārt mājas kadastrālā vērtība kopā ar zemi trīs reizes augstāka - 62 548 lati.

Buls gan stāstīja, ka nevis viņš, bet tieši dzīvokļa jaunie īpašnieki esot ieguvēji: „Man piederējušais dzīvokļa īpašums atradās Jūrmalā 100 metrus no jūras, mājā, kas atrodas uz parkam līdzīgas, apmēram 2 hektārus lielas iežogotas teritorijas, ar sargu visu diennakti. Savukārt kungiem piederošais īpašums - 2,5 km no jūras, pie ielas, kas nav pat apgaismota, tālu no dzelzceļa stacijām. Turklāt tagad man ir zināms, ka dzīvojamā māja, kas man šobrīd pieder, atrodas uz teritorijas, kas applūst, un arī jaunbūve ir bijusi appludināta."

Īpašumu Buls ieguva no trim uzņēmējiem. Viens no tiem Aleksandrs Cikunovs, kuram piederošā kompānija Jūrmalā piedāvā iegādāties vai izīrēt gan ekskluzīvus nekustamos īpašumus, kuru vērtība sniedzas miljonos, gan cenas ziņā krietni pieejamākus nekustamos īpašumus. Viņš atteicās atklāt īpašuma patieso vērtību, taču apgalvoja, ka maiņa esot bijusi līdzvērtīga. „Mēs apmainījāmies, un tas dzīvoklis ar māju ir vienā vērtībā, un nekādu naudu viens otram nemaksājām," skaidroja Cikunovs.

"De facto" interese tiesnesim nebija tīkama. E-pasta sarakstē viņš pārmeta, kāpēc raidījums interesējas tieši par viņu. Tā vietā Buls ieteica interesēties par citiem un minēja arī konkrētas personas, proti, lai "De facto" painteresējoties par Satversmes tiesas priekšsēdētāja un citu konstitucionālo tiesnešu dzīvi. Tie ir tiesneši, kuri norādīja uz paša Bula iespējams prettiesiski veiktajām darbībām.

Jau vēstīts, ka Rīgas Centra rajona tiesas tiesnesis Raimonds Buls mediju uzmanību beidzamajā laikā izpelnījies saistībā ar Satversmes tiesas 7.oktobrī pieņemto blakus lēmumu. Tajā norādīts uz Bula un maksātnespējas administratora Daiņa Bergmaņa iespējamu prettiesisku rīcību SIA „Ceturtā planēta" maksātnespējas procesā. Lēmums nodots prokuratūrai, kura sākusi pārbaudi. Gan tiesnesis, gan administrators ir pārliecināti par savas rīcības likumību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt