Tiesneses Bērziņas kukuļošanas lietu KNAB nodod prokuratūrai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ivetu Bērziņu par kukuļņemšanu, kukuļa piesavināšanos un pret kādu uzņēmēju par kukuļdošanu.

KNAB informēja, ka uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairakkārt nodeva kukuļus Rīgas apgabaltiesas tiesnesei. Kriminālprocesā konstatēts, ka tiesnese kā valsts amatpersona vairakkārt pieņēma kukuļus kukuļdevēja interesēs, kā arī piesavinājās kukuli,  kopumā pieņemot vairāk nekā 45 tūkstošus eiro.  

KNAB izmeklētājs ierosina sākt kriminālvajāšanu pret tiesnesi par kukuļņemšanu un par kukuļa piesavināšanos, kā arī pret uzņēmēju par kukuļdošanu.

Kriminālprocess tika sākts 2014.gada oktobrī, informēja KNAB.

"KNAB pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir noskaidrots, ka uzņēmējs, kura uzņēmumi bija iesaistīti dažādās tiesvedībās, lai panāktu viņam labvēlīgu tiesas lēmumu pieņemšanu, vairākkārt nodeva kukuļus valsts amatpersonai, tas ir, Rīgas apgabaltiesas tiesnesei. Valsts amatpersona izdarīja vairākkārtēju kukuļa pieņemšanu kukuļdevēja interesēs, kā arī piesavinājās kukuli, kopumā pieņemot vairāk nekā 45 000 eiro," komentē biroja pārstāve Laura Dūša.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs kā ierasts neatklāj iesaistīto personu vārdus, taču, iespējams, runa ir par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Ivetu Bērziņu un uzņēmēju Gulamu Gulami.  Raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka gan Bērziņa, gan Gulami 2014.gada novembrī tika aizturēti aizdomās par kukuļa pieņemšanu un kukuļa došanu. 

Lsm.lv arhīva informācija liecina, ka 2014.gada novembrī KNAB veica kratīšanu Rīgas apgabaltiesas civillietu tiesas kolēģijas tiesneses Ivetas Bērziņas kabinetā. Tiesnese tika aizturēta un atstādināta no amata, jo viņai noteikts aizdomās turētās statuss.

LTV vēstīja, ka kratīšana Bērziņas kabinetā saistīta ar viņas lēmumiem lietā par iespējamo reiderismu saistībā ar Vecrīgas viesnīcas "Royal Square Hotel" pārņemšanu.

Tiesnese Bērziņa iepriekš skatījusi bijušā Valsts nekustamo īpašumu aģentūras vadītāja Jāņa Motes prasību pret Tieslietu ministriju par kompensāciju piedziņu. Viņas lietvedībā bija arī prasība, kas celta pret bijušajiem "Parex" bankas īpašniekiem Viktoru un Grigoriju Krasovickiem. Ar šo prasību banka lūdza atzīt par spēkā neesošu iepriekš noslēgto dāvinājuma līgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt