Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": kāda bijusi Covid-19 ierobežojumu ietekme uz iedzīvotāju brīvību? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": kā vērtēt līdzšinējo krīzes vadības pieeju un ierobežojumu samazināšanu?

"Šodienas jautājums": kāda bijusi Covid-19 ierobežojumu ietekme uz iedzīvotāju brīvību?

Tiesnese Ziemele: Pandēmijas sudraba maliņa – iespēja novērtēt demokrātijas dotās brīvības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Covid-19 pandēmija cilvēkiem demokrātiskās valstīs nesusi arī ieguvumus – iespēju novērtēt brīvības, kuras mēdz uzskatīt par pašsaprotamām, intervijā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja Eiropas Savienības Tiesas (EST) tiesnese Ineta Ziemele.

Covid-19 izplatības mazināšanai valstu noteiktos ierobežojumus daļa sabiedrības dēvēja par demokrātijas graušanu. Ziemele gan uzskata, ka pandēmijas laikā demokrātija nav neko zaudējusi.

“Neviens jau nav aizliedzis cilvēkiem paust savu viedokli, savu kritiku. Tā ir viena no demokrātijas pazīmēm. (..) Tāpat neviens nav aizliedzis vērsties tiesā ar savām sūdzībām,” norādīja tiesnese.

Viņas skatījumā pandēmijā ir arī “sudraba maliņa” jeb ieguvumi.

“Mēs katrs esam novērtējuši, kas ir brīvība cilvēkam. Brīvība iet uz savu darbavietu, vest bērnus uz skolu. Mēs esam to vēlreiz novērtējuši,” sacīja Ziemele.

Viņa skaidroja, ka demokrātijā cilvēki kā pašsaprotamas pieņem brīvības un iespēju par tām cīnīties tiesā. “Un šī pandēmija ir devusi iespēju novērtēt to, kas mums ir bijis un ko mēs vēlamies,” norādīja EST tiesnese.

Ziemele gan arī atzina, ka “juridiskajiem risinājumiem izsekot līdzi tam, kā mainās vīruss, ir ļoti grūti” un kopš 2020. gada Eiropas Cilvēktiesību tiesā ir saņemts ļoti daudz lietu, kurās tiesai būs jāvērtē, vai konkrētajā brīdī bijis samērīgums un adekvāts risinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti