1:1

1:1 Gundars Rēders: Sanita Osipova

1:1

Osipova: Patiesa vienlīdzība ir iespējams vien tad, ja ir iecietība.

1:1 Gundars Rēders: Sanita Osipova

Tiesnese par Covid-19 laiku: Jebkuri ierobežojumi aizskar tiesības, bet jautājums ir par to samērību

Jebkuri ierobežojumi aizskar cilvēka tiesības, bet jautājums ir par to samērību – tā, komentējot Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumu, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” norādīja Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja Sanita Osipova.

Valdība noteikusi virkni ierobežojumu, lai mazinātu Covid-19 izplatību. Taču vai pēc šīs krīzes cilvēkiem būtu pamats vērsties Satversmes tiesā saistībā ar ierobežojumiem?

ST saņemti vairāki pieteikumi saistībā ar šiem ierobežojumiem. Pašlaik tiesa skatu prasību, kas bija saistīta ar pavasarī noteiktajiem ierobežojumiem azartspēlēm. Tāpat pavasarī tika saņemta prasība saistībā ar plānotajiem centralizētajiem eksāmeniem. Taču, kad par to norisi tika ieviesta skaidrība, prasības autori to atsauca.

„Jebkuri ierobežojumi aizskar cilvēka tiesības – kaut kas tiek atņemts. Vai uzreiz tie ir nesamērīgi un antikonstitucionāli, tas ir cits jautājums,” sacīja Osipova.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī - jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti