Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sastrutojušu brūci BKUS operēs nākamgad

Sašutums par Jūlija Krūmiņa apgalvojumiem

Tiesnese Orniņa un ekspolitiķis Krastiņš: Miljonārs Krūmiņš mūs apmeloja

Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma "Viens pret vienu" intervijas ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzmanības lokā nonākušo uzņēmēju un miljonāru Jūliju Krūmiņu vairākas no intervijā minētajām personām uzskata, ka ir apmelotas.

Krūmiņš otrdien, 11. oktobrī, stāstīja gan to, kā viņš pats devis  dažādus labumus amatpersonām un ar politiku saistītiem cilvēkiem, gan arī to, kā citi mēģinājuši izspiest kukuļus no viņa. Personu saraksts, par kurām intervijā runāja Krūmiņš, ir garš.

Viens no aktuālākajiem gadījumiem, par ko runāja Krūmiņš, saistīts ar tiesnesi Aiju Orniņu, kura iesaistīta vienā no kriminālprocesiem, kas saistīti ar Jūrmalu. Raidījums "De facto" ziņoja, ka Krūmiņš varētu būt izmantojis labās attiecības ar Orniņu, lai palīdzētu paziņam saistībā ar kādu civillietu.

Orniņa pati gan noliegusi, ka būtu saņēmusi materiālus labumus no Krūmiņa, taču otrdienas intervijā viņa teiktais liecināja par pretējo.

"Ja Orniņai šodien vajag vienu tūkstoti vai miljonu, tad viņa no manis to mierīgi var paņemt tūliņ. Es viņai tikko uzdāvināju divsimt, trīssimt tūkstošus. (..) Viņu tikko izmeta ārā no dzīvokļa Vecrīgā, es viņai iedevu dzīvokli Jūrmalā, neprasot nevienu kapeiku," sacīja Krūmiņš.

Krūmiņu viņa pazīstot jau 30 gadus, taču tas neesot ietekmējis viņas profesionālo darbību. Savukārt, runājot par dzīvokli, Orniņa norāda – ar Krūmiņa meitas Maijas Čerņavskas palīdzību tikusi pie īres dzīvokļa īsam laikam.

"Ņemot vērā, ka dzīvesvieta ir nepieciešama īsam laikam rudens-ziemas periodā, vienojāmies, ka es varētu īrēt kādu no viņu dzīvokļiem, kuri netiks izīrēti šajā periodā trokšņu dēļ saistībā ar blakus plānotajiem būvdarbiem. Jebkāda cita veida materiāla sadarbība ne ar Čerņavskas kundzi, ne viņas tēvu Jūliju Krūmiņu un mani nav notikusi," apgalvoja tienese.

No turpmākajā īres tiesībām Orniņa finansiālu apsvērumu dēļ esot atteikusies.

Krūmiņa izteikumus noliedz arī ekonomists, bijušais politiķis Edmunds Krastiņš, kuru Jūlijs Krūmiņš piesauca kā starpnieku, lai Andra Šķēles vārdā izspiestu divu miljonu kukuli un dabūtu atbalstu "Man-Tess" termināļa paplašināšanai, par ko bija jābalso Rīgas domē.

"Tās ir pilnīgas muļķības. (..) Viņam savulaik neizdevās apstiprināt projektu, kas būtu paplašinājis "Man-Tess" terminālu, kā rezultātā viņš to pārdeva par mazāku cenu, nekā bija plānojis. Un, redzot, kā viņš izprot, kā strādā pasaule, ka viss ir tikai kukuļi un bez kukuļa nekas nenotiek, tad viņam ir tāds izskaidrojums (..).

Protams, ka viņš melo, viņš nepārtraukti melo," sacīja bijušais "tautpartijietis" Krastiņš.

Krūmiņa izteikumus neatstāt bez ievērības solās KNAB. Pagaidām gan birojā nevar pateikt, vai tie varētu būt pamats kādam jaunam kriminālprocesam, taču, ja būšot, sabiedrība par to tikšot informēta.

Jau vēstīts, ka Krūmiņš otrdien, 11.oktobrī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina, ka Jūrmalas mērs ir izmantojis dzīvokli viņa celtajos apartamentos Jūrmalā, taču viņš nezināja teikt, vai par šo apartamentu izmantošanu bijis nomas līgums.

Tāpat Krūmiņš izteicās, ka viņš Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētājai Orniņai, ar kuru ir nešķirami draugi, tikko uzdāvinājis "divsimt trīssimt tūkstošus", kā arī iedevis dzīvokli Jūrmalā, "neprasot nevienu kapeiku".

Vēl Krūmiņš apgalvoja, ka viņam savulaik nu jau likvidētās Tautas partijas biedrs, kādreizējais Rīgas domes deputāts un pilsētas Pilsētas attīstības komitejas vadītājs Edmunds Krastiņš sava partijas biedra un uzņēmēja Andra Šķēles vārdā prasījis divu miljonu eiro kukuli, lai Krūmiņam tolaik piederošais uzņēmums "Man-Tess" Rīgas ostā varētu būvēt termināli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt