Tiesnese nav informēta par skolasbiedra noduršanas lietā notiesātā pazušanu

Policija joprojām nav atradusi par drauga slepkavību uz desmit gadiem cietumā notiesāto Aramu Gabrieļanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Agita Dmitrenoka, kura tiesas procesa laikā nolēma jaunietim nepiemērot drošības līdzekli - apcietinājumu, nav informēta par  viņa pazušanu un plašākus komentārus nesniedza.

Pastāv aizdomas, ka Gabrieļans, mēģinot izvairīties no piespriestā 10 gadu cietumsoda, pametis valsti.

Dmitrenoka, kura tiesas procesa laikā nolēma jaunietim nepiemērot drošības līdzekli – apcietinājumu, tikko atgriezusies no atvaļinājuma un atzīst, ka nemaz nezina, ka notiesātais pazudis.  

Kad pirmajā instancē par vainīgu atzīto Aramu Gabrieļanu neapcietināja jau tiesas zālē, visvairāk šokēti bija noslepkavotā Kristiana tuvinieki. Tiesnese skaidroja, ka  pirmajai instancei vēl sekojusi apelācijas un kasācijas instance, un tiesa nav redzējusi pamatu uz šo laiku piespriest drošības līdzekli – apcietinājumu.

“Viņš vēl mācījās, bija pozitīvs raksturojums no skolas, ieradās uz visiem tiesas procesiem,” skaidroja tiesnese.

Jautāta, kā viņa tagad vērtē lēmumu piemērot apcietinājumu, tiesnese vien norādīja: “Man šobrīd nav tādas informācijas, ka viņš ir pazudis.”

Jau ziņots, ka Arams Gabrieļans, kuram tiesa piesprieda desmit gadu ilgu cietumsodu par sava drauga – Teikas vidusskolas skolēna Kristiana Čirpusa - nonāvēšanu, cietumā tā arī nav nonācis un, iespējams, ir aizbēdzis no valsts. Nespējot atrast viņu nevienā no iespējamām adresēm, lieta pārsūtīta Kriminālpolicijai, lai uzsāktu viņa meklēšanu. 

Šī lieta kļuva skaļa un publiska pēc tam, kad izskanēja aizdomas – tobrīd vēl sešpadsmit gadus vecais Teikas vidusskolas skolnieks Arams Gabrieļans savu labāko draugu Kristianu Čirpusu ir nodūris, iespējams, legāli pieejamā indīgā augu maisījuma jeb spaisa ietekmē. Analīzes to nepierādīja.

Pirmā instance par slepkavību piesprieda desmit gadus. Pēdējā instance – Augstākā tiesa 22.aprīlī atstāja spriedumu negrozītu. Saskaņā ar likumu desmit dienu laikā Gabrieļanam bija jāsāk izciest sodu, taču viņš ir pazudis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt