Panorāma

Meklētais Ralfs Tokaho redzēts Rēzeknē

Panorāma

«Baltijas diena» Baltajā namā

Tiesa tiesās tiesnešus

Tiesnese, kura stāsies tiesas priekšā, vēl joprojām saņem atalgojumu

Jau drīzumā izskatīšanai tiesā tiks nodota lieta, kurā apsūdzēti divi augsta ranga tiesneši. Bijušais Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētājs Ziedonis Strazds un Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide. Apgabaltiesas tiesnese jau gadu lietas neizskata, taču ik mēnesi saņem atalgojumu. Fiktīvi nodarbinot darbiniekus, pie iespaidīgas naudas summas ticis arī Strazds.

Pirms gada 7.augustā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki tiesnesi Strazdu aizturēja aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā saistībā ar iespējamu fiktīvu tiesas darbinieku nodarbināšanu un viņu kontos ieskaitīto finanšu līdzekļu izmantošanu. Šajā kriminālprocesā par aizdomās turēto tika atzīta arī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Skaidrīte Buivide. Viņa vairāk kā gadu lietas neskata, taču ik mēnesi saņem ap 1800 latu lielu atalgojumu.

Buivide no ceturtdienas atrodas ikgadējā atvaļinājumā. Bet no svētdienas, 1.septembra viņai vairs nebūs iespēja saņemt pašreizējo atalgojumu, jo spēkā stāsies izmaiņas likumā, kas uzliks par pienākumu tieslietu ministram viņai ierādīt citu darbu, kas nav saistīts ar valsts amatpersonas pienākumu veikšanu. Saskaņā ar „Panorāma” rīcībā esošo informāciju, Buivide varētu tikt nodarbināta ministrijas Civillietu departamentā par juriskonsuli. Apgabaltiesas priekšsēdētāja Sandra Strence pirms nepilna gada pret Buividi disciplinārlietu neierosināja.

Iespējams, ka tieši nepietiekamās bardzības dēļ Strence netika apstiprināta šovasar tiesas priekšsēdētājas amatā. Patlaban izsludināts jauns konkurss. Strence uzsver, ka ir juriste un rīkojās saskaņā ar likumu.

Par Buivides izdošanu tiesāšanai būs jālemj parlamentam, bet Ziedoni Strazdu jau šā gada ziemā Saeima atbrīvoja no tiesneša amata. Izmeklētāji konstatējuši, ka summa, kuru varētu būt saņēmis Strazds, daudzu gadu garumā fiktīvi nodarbinot deviņus darbiniekus, ir vairāk kā 200 000 latu. Noskaidrots, ka Strazdam bijušas fiktīvi nodarbināto personu bankas kartes, bet paši viltus darbinieki nekādu atalgojumu nav guvuši, izņemot nomaksātu sociālo nodokli un tādējādi arī uzkrājumu pensijai.

Buivide ar Strazdu bijuši labi pazīstami un vēl īsi pirms nozieguma atklāšanas abi ar saviem tuvākajiem cilvēkiem paguvuši doties ekskursijā uz Balkānu valstīm.

Gaidāmā prāva jau ieguvusi „gadsimta prāvas” nosaukumu, jo tiesneši uz tiesas sola ir retums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt