Rīta Panorāma

Arī Zviedrijā Covid-19 dēļ nosaka pulcēšanās ierobežojumus

Rīta Panorāma

Ungārija un Polija bloķē ES ilgtermiņa budžeta pieņemšanu

Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Tieslietu ministrs neuzskata, ka iesaistīšanās kristīgās ticības popularizēšanas kampaņā ir interešu konflikts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) kļuvis par Katoļu baznīcas projekta "Tiecības" seju. No politiķa teiktā izriet, ka viņš to neuzskata par interešu konfliktu.

Sociālajos tīklos cilvēki diskutējuši par to, cik pareizi Bordānam vairot baznīcas popularitāti, ja viņa vadītā ministrija pārrauga reliģiskās organizācijas. Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma", atbildot uz jautājumu par to, vai nesaredz interešu konfliktu savā rīcībā, Bordāns bija ass. Viņš norādīja, ka cilvēkiem Latvijā ir brīvība izteikties par to, ko viņa dzīvē nozīmē ticība.

Uzbrukumi par to nozīmē ticības un sirdsapziņas vajāšanu.

Pēc viņa domām, tā ir mākslīgi izraisīta ažiotāža. "Patiesi brīvā valstī, kur ticību neapspiež, man jātaisnojas nebūtu," sacīja Bordāns. Viņš pieļāva, ka par to runāt ir izdevīgi, lai novērstu uzmanību no tā, ka bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par") sapinās melos par caurlaižu izmantošanu.

Katoļu baznīcas mājaslapā norādīts, ka projektā sabiedrībā zināmi cilvēki apliecina ticības spēku.

"Kas ir ticība un garīgums? Ko ticība spēj dot cilvēkam? Uz šiem jautājumiem tiek meklētas atbildes Katoļu baznīcas informācijas aģentūras iniciētā sociālā projekta "Tiecības" ietvaros. Atbildes sniedz sabiedrībā zināmi cilvēki un garīdznieki, kuri stāsta par savu ticību, attiecību veidošanu ar Dievu un garīguma nozīmi viņu ikdienā," vēsta apraksts par projektu.

Projektā iesaistījušies Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, ''Radio Marija Latvija'' programmas direktors priesteris Pēteris Skudra un tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Tuvākajos mēnešos iesaistīsies Rīgas arhidiecēzes palīgbīskaps Andris Kravalis, operdziedātāja Marina Rebeka, pianists Viestards Šimkus, latviešu disidente Lidija Lasmane-Doroņina un citi.

"Tiecības" ir ekumenisks projekts, kurā piedalās dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji, video pastāstot par ticības nozīmi savā dzīvē.

Tieslietu ministrijas mājaslapā norādīts, ka tās funkcijas ir izstrādāt, organizēt un koordinēt politiku šādās jomās: tiesību sistēma, tajā skaitā valststiesību, administratīvo tiesību, civiltiesību, komerctiesību, krimināltiesību un reliģisko tiesību jomā, kā arī procesuālo tiesību jomā. Tādējādi ministrijas padotībā ir arī reliģijas lietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti