Tieslietu ministrs: Līdz ar jauno datu regulu sākotnēji no sodiem vajadzētu atturēties

Lai gan Eiropas Savienības jaunā datu aizsardzības regula paredz būtiskus sodus par pārkāpumiem, sākotnēji no sodiem vajadzētu atturēties, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Ministrs uzsvēra, ka galvenais datu aizsardzības regulas mērķis ir ikvienas personas tiesību aizsardzība – pamattiesības uz privātumu un drošību. Tāpēc ikvienam, kas izmanto datus, būs precīzi jādefinē mērķi, kam tie tiek izmantoti.

Līdz ar jauno regulu uzņēmumiem un iestādēm, kas apstrādā datus, būs daudz lielāka atbildība. Savukārt par pārkāpumiem paredzētu būtiski lielāki sodi nekā līdz šim – tie var būt 4% no apgrozījuma vai pat 20 miljoni eiro.

Ministrs gan norāda – sākotnēji no sodiem vajadzētu atturēties, bet vairāk darboties preventīvi un brīdinoši.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula pieņemta 2017.gadā, bet piemērot to sāks no 2018.gada 25.maija. Dažādas ar tās piemērošanu saistītas nianses plānots noteikt Personas datu apstrādes likumā.

Regula uzliek par pienākumu datu vācējiem un apstrādātājiem būt godprātīgiem pret tiem, kuru dati tiek vākti - izstāstīt un informēt par nosacījumiem. Tā paredz, ka personas dati nav uzņēmuma īpašums, ar kuriem tas var rīkoties, kā vēlas. Tāpat regula tiek uztverta kā motivācija sakārtot savu darbu, lai personas dati tiktu pienācīgi aizsargāti. Uzņēmumiem tīri praktiski tas paredz dažādu līgumu un dokumentu maiņu, kā arī personu datu drošības uzlabošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti