Panorāma

Konkurences padome soda energoceltniekus

Panorāma

Viss par dziesmu svētkiem

Tieslietu ministrs atvaļina no dienesta IeVP priekšnieku Puķīti

Tieslietu ministrs atvaļina no dienesta IeVP priekšnieku Puķīti

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) nolēmis atvaļināt no dienesta Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieku ģenerāli Visvaldi Puķīti, tādējādi viņu sodot par disciplinārpārkāpumiem, intervijā Latvijas Televīzijai apstiprināja ministrs. Puķīte vairs nevarēs ieņemt darbu ieslodzījuma vietu sistēmā.

Ministrs skaidroja, ka Puķītes pārkāpumi saistīti ar Olaines cietuma būvniecības projektu, kur nodomu protokoli par siltuma piegādi parakstīti ar diviem uzņēmumiem, vienojoties par cenu un noteiktu siltuma daudzumu no koģenerācijas stacijām, kuras vēl nebija uzceltas. Neesot arī saprotams, kāpēc par šiem iepirkumiem nebija veikta iepirkuma procedūra. Iepriekš pats Puķīte skaidroja, ka potenciālais iepirkums varētu būt 2014.gadā un tajā varētu piedalīties arī citas firmas.

„Nevēlos nonākt situācijā, kad jārunā par ugunsgrēka dzēšanu, seku likvidēšanu,” norādīja Bordāns. Viņš arī skaidroja, ka pērn Puķītim iestājusies disciplināratbildība par citu pārkāpumu, un nepagājis ne gads kopš soda piemērošanas par to, kad izdarīts atkal jauns pārkāpums. Tāpat Valsts kontrole un pati ministrija konstatējusi sistemātiskus pārkāpumus IeVP.

Daļa no pārbaudes lietas materiāliem tiks nosūtīti arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Kā būtisku aspektu Bordāns minēja jauna cietuma būvniecības ieceri Olainē, jo tieši IeVP priekšniekam ir nozīmīga loma jaunajā projektā. „Tieši fons jāņem vērā. Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšniekam ir liela loma jaunajā projektā. Manā uztverē sabiedrībā nevar būt ēna par reputācijas zaudēšanu šādā atbildīgā amatā,” sacīja ministrs. 

Puķītes atvaļināšana esot nozīmīgs solis šīs jomas sakārtošanai. Līdzšinējam IeVP priekšniekam arī pietrūcis pareizas personālvadības.

Lai gan ministra lēmumu par IeVP priekšnieka atvaļināšanu ir pārsūdzams, tomēr neatceļ tā stāšanos spēkā.

Ministrs atklāja, ka esot padomā vairāki cilvēki, kurus varētu uzrunāt šim amatam, un iespēju rīkot atklātu konkursu viņš komentēja izvairīgi: „Konkurss ir laba lieta, tomēr jāņem vērā, ka tā ir diezgan specifiska lieta. Lēmums tiks pieņemts tuvākajā laikā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti