Aktuāli

"Citadeles" pārstāve Baiba Ābelniece par ABLV garantēto noguldījumu izmaksu

Aktuāli

AM Valsts sekretārs Jānis Garisons par Krievijas plānoto raķešu šaušanas pārbaudi

TM departamenta direktore Solvita Saukuma-Laimere par pirmslaulību apmācības analīzi

Tieslietu ministrija par spīti mazai interesei grib turpināt rīkot pirmslaulību kursus

Lai gan interese par Tieslietu ministrijas (TM) pilotprojekta ietvaros rīkotajiem pirmslaulību kursiem bija krietni mazāka par plānoto, ministrija arī nākamgad vēlas rīkot šādus kursus, iespējams, mainot norises veidu un veidojot video lekcijas jeb vebinārus, Latvijas Radio pastāstīja TM Dzimtsarakstu departamenta direktore Solvita Saukuma-Laimere.

Pilotprojekta ietvaros kursus pagājušajā gadā apmeklēja 16 pāri Rīgā, lai gan sākotnēji ministrija plānoja rīkot apmācības 50 pāriem visos reģionos.  

Ministrijas pārstāve stāstīja, ka interese par iespēju apmeklēt kursus bija, taču daudziem nebija laika darba vai mācību dēļ, dažos gadījumos kursus vēlējās apmeklēt tikai viens no pāra.  

Tagad ministrija plāno šo programmu pietuvināt cilvēkiem, veidojot videolekcijas. Papildu budžets tam gan nav paredzēts.

Iepriekš ministrija kursu rīkošanu deleģēja biedrībai “Svētās ģimenes māja”, bet saturam bija jābūt atbilstošam līgumam. Biedrībai ir kristīgā ievirze, bet līgums paredzēja pieturēties pie ministrijas izstrādātās programmas, un “mums nebija bažu, ka būs citi jautājumi aplūkoti”.  

Žurnālistu izpētīto, ka šīs biedrības lekcijās piedalījās arī mācītājs, kas dalīja kristīgo literatūru, ministrijas pārstāve nenosauca par līguma pārkāpumu, norādot, ka, iespējams, mācītajam vienkārši dots vārds pēc lekcijas noslēguma.

Bet, tieši lai izvairītos no šādiem gadījumiem, kad kursos ir kaut kas cits, nekā pāri sagaidīja, ministrija plāno realizēt programmu savādāk, iespējams, lekciju organizatorus ministrija varētu meklēt ar cenu aptaujas palīdzību.

Cik varētu izmaksāt kursu rīkošana, Saukuma-Laimere pagaidām nevarēja pateikt, jo tas būšot atkarīgs no izvēlētā modeļa un ministrijas finansiālajām iespējām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti