Tieslietu ministre atbrīvo no amata skandalozo tiesu izpildītāju Uldi Zepu

Tieslietu ministre Baiba Broka (Nacionālā apvienība) piektdien atcēla no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Uldi Zepu. Tieslietu ministre, lemjot par bargāko sodu, ņēma vērā to, ka zvērināts tiesu izpildītājs savā profesionālajā darbībā pieļāvis pārkāpumus sistemātiski, informēja Tieslietu ministrija. 

Brokas ieskatā Zepa izdarītie pārkāpumi radījuši kaitējumu ne tikai valsts un privātpersonu interesēm, bet arī zvērinātu tiesu izpildītāju institūta prestižam.

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija šā gada 16.maija sēdē izskatīja tieslietu ministres šā gada 21.martā un 14.maijā ierosinātās disciplinārlietas pret zvērinātu tiesu izpildītāju Zepu. Sēdē nolemts abas disciplinārlietas apvienot vienā.

21.maijā Komisija pieņēma lēmumu, kurā konstatēti vairāki zvērināta tiesu izpildītāja Zepa pieļautie pārkāpumi.

Konstatēts, ka netika apskatīts parādniekam piederošais nekustamais īpašums, lai gan piedzinējs bija izteicis attiecīgu lūgumu; Zeps nevērtēja jautājumu par izsoles cenas aplikšanu ar PVN un to, kāda ir šīs cenas apliekamā vērtība tikai tāpēc, ka parādnieks izslēgts no PVN maksātāju reģistra, kā arī šī jautājuma risināšanā nepiemēroja visus spēkā esošos normatīvos aktus.

Tāpat Zeps atteicies atcelt izsludināto nekustamā īpašuma izsoli, lai gan saņemts maksātnespējas procesu administratora  iesniegtais pieteikums; neaprakstīja parādniekam piederošo nekustamo īpašumu, nesastādīja aprakstes aktu un neiecēla minētā nekustamā īpašuma pārvaldnieku.

Ņemot vērā minēto, kā arī to, ka iepriekšējo divu gadu laikā zvērinātu tiesu izpildītāja amatā pret Zepu ierosinātas vairākas disciplinārlietas, komisija nolēma ierosināt tieslietu ministrei atcelt no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Zepu.

Vienā no disciplinārlietām tika piemērots disciplinārsods – piezīme, divās lietās, kas apvienotas vienā, piemērots disciplinārsods – rājiens. Savukārt divās lietās, kas apvienotas vienā, komisija aicinājusi tieslietu ministri atcelt zvērinātu tiesu izpildītāju no amata. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti