Tiesībsargs: Skolas šogad ņem vērā noteikumus par mācību līdzekļu nodrošināšanu

Ja vēl pagājušajā mācību gadā vairākās skolās vecākiem likts saprast, ka būtu pašiem jāpērk mācību grāmatas saviem bērniem, tad tagad situācija ir manāmi uzlabojusies, intervijā Latvijas Radio sacīja tiesībsargs Juris Jansons. Viņš arī atzina, ka ne katrai pašvaldībai nodrošināt skolēnus ar bezmaksas grāmatām ir viegli, tai pašā laikā vecākiem ir svarīgi zināt savas tiesības un par pārkāpumiem neklusēt.

Tiesībsarga birojs izlases kārtā veic monitoringu skolās, noskaidrojot, kā tiek pasniegta informācija par to, kas ir jāpērk vecākiem un ko nodrošinās skola. Un pašreizējo situāciju Jansons dēvē par labu: „Esam novērojuši – prakse ir laba, tiesiska. Turklāt skolas arī atraktīvā veidā mēģina mājaslapā, ar plakātiem norādīt, ka skola nodrošina mācību grāmatas, dienasgrāmatas, skolēnu apliecības, arī interešu izglītības pulciņus.”

Pagājušais mācību gan iezīmējās vēl ne pietiekoši tiesiski šajā jomā, jo bijušas skolas, kas mudināja vecākus iegādāties darba burtnīcas.

Tiesa, Jansons arī atzina, ka mazākām pašvaldībām reģionos ir diezgan sarežģīti nodrošināt skolēnus ar bezmaksas grāmatām: „Pretestība bija milzīga no lielākās daļas Latvijas pašvaldību, bet pašlaik pašvaldības maksimāli nodrošina to, kas ir noteikts likumā. Ir mazs pašvaldības reģionos, kur iedzīvotāju skaits ir stipri neliels, līdz ar to tur diezgan grūti nodrošināt mācību procesu.”

Jau ziņots, ka darbu pie bezmaksas izglītības problēmas tiesībsargs sāka 2011.gadā un likuma grozījumi pieņemti pērn. Grozījumi Izglītības likumā, kas skaidri definē valsts, pašvaldības un vecāku atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, stājās spēkā 2013.gada augustā. Līdz ar to darba burtnīcas un mācību grāmatas vecākiem nav jāiegādājas.

Taču iepriekšējā mācību gada beigās Tiesībsarga birojs joprojām saņēma signālus, ka dažas skolas „maigākā formā mēģina pierunāt” iegādāties kādas mācību grāmatas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt