Tiesībsargs saņem aizvien vairāk un argumentētākas ieslodzīto sūdzības

Šā gada pirmajā pusē no tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko iesniegumu nodaļa par iespējamajiem cilvēktiesību pārkāpumiem ieslodzījumu vietās saņēmusi 865 sūdzības, kas ir par 10 sūdzībām vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā; ieslodzīto sūdzības kļūst daudz labāk pamatotas un argumentētas, sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

"Apmēram 70% no šiem iesniegumiem ir tieši no ieslodzītajiem, un tas ir ievērojams apjoms. Tas ir bēdīgi. Neskatoties uz vairākām starptautisko cilvēktiesību aizsardzības institūciju rekomendācijām, mūsu atzinumiem, un uz Eiropas cilvēktiesību tiesas spriedumiem, sistēmiski situācija nemainās un neuzlabojas," atzina tiesībsargs.

Viņš norādīja, ka sūdzības paliek arvien pamatotākas, juridiski argumentētākas un arī precīzākas. "Lielākā daļa sūdzību jeb aptuveni 60% no visām ir pamatotas, jo ieslodzītie izglītojas, lasa un iepazīstas ar praksi. Var teikt, ka viņi izglītojas šajā jomā, vēršoties Administratīvajā tiesā , prasot kompensācijas par viņiem nodarītiem pārkāpumiem vai viņu pārkāptajām tiesībām. Tādējādi veidojas situācija, ka ne tikai ECT saka, bet arī Administratīvā tiesa ir spiesta atzīt, ka ieslodzīto tiesības tiek pārkāptas," sacīja Jansons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti