Tiesībsargs Saeimā: Sabiedrība vairāk jāinformē par naida runu internetā un tās sekām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas deputāti ceturtdien, 30. martā, uzklausīja tiesībsarga Jura Jansona ikgadējo ziņojumu par Tiesībsarga biroja paveikto aizvadītajā gadā. Rakstveida ziņojuma kopapjoms pārsniedz 300 lappuses, kurās detalizēti izklāstīti secinājumi par visdažādākajām jomām. 

Atbilstoši Tiesībsarga biroja apkopotajai informācijai, pērn birojs saņēmis vairāk nekā 1800 iedzīvotāju iesniegumus.

Uzrunājot Saeimas deputātus, Jansons norādīja uz vairākām problemātiskām jomām, pie kurām, viņaprāt, pieder arī naida runas izplatība un neiecietība, kas nereti netiek atbilstoši atpazītas.

"Valsts pienākums ir cīnīties pret naida motivētu noziedzīgu nodarījumu izplatību, kā arī par naida runas ierobežošanu interneta portālos.

Ir jānostiprina vienota metodika šādu noziedzīgo nodarījumu atpazīšanā un izmeklēšanā. Nepieciešams izvērst informatīvas kampaņas gan sabiedrības iecietības veicināšanai, gan par naida runas un naida noziegumu izpausmēm un sekām, ko šādi noziedzīgie nodarījumi var nodarīt vai izraisīt," teica Jansons.

Pēc viņa teiktā, Valsts policijas koledžā sadarbībā ar policiju un Ģenerālprokuratūru tiek izstrādātas vadlīnijas noziedzīgu nodarījumu atpazīšanai un izmeklēšanas veicināšanai.

Tiesībsargs: Sabiedrība vairāk jāinformē par naida runu internetā un tās sekām
00:00 / 00:56
Lejuplādēt

"Taču arī situācija, ko mēs esam pētījuši praksē, liecina, ka dažādās policijas struktūrās dažādi tiek uztverta problemātika par naida runu vai naida noziegumiem. Un līdz ar to var gadīties, ka bieži tiek nepareizi kvalificēti noziedzīgi nodarījumi un nepareizi piemēroti attiecīgie Krimināllikuma panti," sacīja tiesībsargs.

Jansons savā runā uzsvēra arī, ka vēl ļoti daudz darba ir cilvēktiesību un labas pārvaldības jomā Latvijā.

Galvenais esot iemācīties nošķirt nespēšanu no nevēlēšanās darīt, kas nereti esot būtiska problēma mūsu valstī.

Tiesībsargs arī atgādināja, ka Latvijā joprojām nav ilgtspējīga rīcības plāna, kā daļai sabiedrības neiekrist vēl dziļāk sociālās nedrošības bezdibenī un kā pārtraukt nabadzību visneaizsargātākajām grupām – pensionāriem, personām ar invaliditāti, jauniešiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti