Dienas ziņas

Apmāca 2000 gadus senā sportā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pārmet stingos ierobežojumus pansionātos

Tiesībsargs pārmet stingros Covid-19 ierobežojumus pansionātos

Beidzoties ārkārtējai situācijai saistībā ar Covid-19, valstī tika samazināta virkne jaunā koronavīrusa dēļ noteikto ierobežojumu, tomēr stingri piesardzības pasākumi joprojām palikuši spēkā sociālās aprūpes centru klientiem. Tiesībsargs vērš uzmanību, ka daudzu klientu ikdiena līdzinās nesamērīgai izolācijai. 

Ārkārtējās situācijas laikā, kas tika izsludināta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, gan sabiedrība, gan arī valsts sociālās aprūpes centru iemītniekiem bija jāievēro stingri ierobežojumi.

Taču tagad, kamēr pārējā sabiedrība, beidzoties ārkārtējai situācijai, bauda atvieglotākus ierobežošanas pasākumus, sociālās aprūpes centru klientu ikdienā tie joprojām saglabāti.

"Daļai klientu ir liegts atstāt centru, ja cilvēks iziet, tiek uz divām nedēļām ievietots karantīnā. Daļai klientu ir liegts strādāt, daudzi gadiem ilgi strādājuši zemnieku saimniecībās," norādīja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa. 

Labklājības ministre Ramona Petraviča ("KPV LV") skaidroja, ka stingrie noteikumi pansionātos pakāpeniski tiekot mazināti un svarīgākais esot klientu veselība un drošība.

"No šodienas atkal ierobežojumi tiek mazināti, varēs notikt sporta pasākumi, atbraukt ciemos kāds kolektīvs, ēdnīcā varēs pa 4 sēdēt pie galdiņa. Pavadoņa pavadībā var aiziet iepirkties. Apmeklētājiem, kuri grib nākt, iepriekš jāpiesakās pie administrācijas," stāstīja Petraviča.

Ministres teiktajam nepiekrita Tiesībsarga birojā, jo vēl pagājušo nedēļu atsevišķās iestādes bijis liegts pat doties āra pastaigās. 

"Jā, sociālās aprūpes centros ir cilvēki ar veselības problēmām, bet vai tā nav vienkārši ērtāk? Vai aiz svētajiem vārdiem – pandēmijas ierobežošana – neslēpjas tas, lai nebūtu piemēram jānodrošina nodarbības vai rehabilitācija?" vaicāja Siliņa.

Savukārt Petraviča atgādināja, ka jaunais koronavīruss sociālās aprūpes namos jau iepriekš ir konstatēts.

Tiesībsargs vērš uzmanību, ka jebkuriem cilvēku tiesību ierobežojumiem ir jābūt rūpīgi izvērtētiem, samērīgiem un pamatotiem ar likumu.  Nav pieļaujama situācija, ka institūciju vadība kā vienīgo risinājumu epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai iestādē saskata stingrus klientu pamattiesību ierobežojumus.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

No augusta ārā drīkst pulcēties 3000 cilvēku. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti