Tiesībsargs pārmet aprūpes centru iemītnieku apdraudēšanu Covid-19 risku dēļ

Tiesībsarga birojs izplatījis paziņojumu, kurā norāda, ka sociālās aprūpes centru  iemītnieku dzīvības tiek apdraudētas Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarības dēļ.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra sniegto informāciju līdz šā gada sākumam sociālās aprūpes centros ar Covid-19 inficējušies vairāk nekā trīs tūkstoši aprūpes centru iemītnieku, bet vairāki desmiti cilvēku miruši.

Tiesībsargs norāda, ka Labklājības ministrija nav veikusi visas nepieciešamās darbības, lai nepieļautu klientu un darbinieku masveida saslimšanu un nāves gadījumus. Vasarā birojs bija lūdzis ministriju vienādi uzraudzīt visus aprūpes centrus.

“Mēs lūdzām turēt rūpi par vienotu informācijas sistēmu un apriti, lai visi būtu vienādi informēti. Nav pieļaujama situācija, ka kāds atsakās no testēšanas tikai tāpēc, ka, iespējams, vadītājs tajā brīdī vēl neticēja, tajā brīdī uzskatīja, ka nav vajadzīgs. Bet tālāk tā vienotā uzraudzība nenotiek. Un tā ir lielākā problēma, ka nav vienotas uzraudzības,” sacīja Tiesībsarga biroja Prevencijas daļas vadītāja Zanda Rūsiņa.

Tiesībsargs arī secinājis, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas laikus nevēršas pēc atbalsta un pat noliedz savu nespēju nodrošināt klientiem pienācīgu aprūpi. Tas savukārt novedot pie nekontrolētas infekcijas izplatīšanās un arī pie daudzu klientu nāves gadījumiem.

KONTEKSTS:

Sociālās aprūpes centru iemītnieki ir riska grupā, saslimstot ar Covid-19, jo bieži vien viņiem ir arī kādas citas kaites. Saslimst arī centru darbinieki, kuri mēdz strādāt vairākās iestādēs, iespējams, pārnēsājot vīrusu. Jau ziņots par vairākiem sociālās aprūpes centriem un pansionātiem, kuros saslimusi liela daļa iemītnieku, kā arī darbinieki.

Tikmēr Veselības inspekcijas atklāja, ka daudzos sociālās aprūpes centros ir problēma nodrošināt Covid-19 skrīningu jeb regulāru testēšanu, lai konstatētu saslimšanu pirms tās izplatīšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti