Sadaļas Sadaļas

Tiesībsargs: Nav pamatoti, ka izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti nepiešķīra Covid-19 pabalstu

Tiesībsargs aicina novērst nepamatoti atšķirīgo attieksmi pret izdienas pensijas saņēmējiem ar invaliditāti, kuri netika iekļauti Covid-19 pabalsta saņēmēju vidū.

Martā apstiprināja vienreizēju pabalstu 200 eiro apmērā pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti, lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi un spriedzi. Tiesībsarga birojā pamanīja, ka saņēmēju vidū nav iekļautas personas ar invaliditāti, kuras saņem arī izdienas pensiju.

Tiesībsargs Juris JansonsLinda Spundiņa

Tiesībsargs Juris Jansons norādīja, ka tas ir nepamatoti un pieļauj atšķirīgu attieksmi pret minētajām personām. Tāpēc tiesībsargs aicina to novērst. Viņš otrdien, 18. maijā, sagaida Labklājības ministrijas atbildi.

"Te nevarētu būt nekādi strīdi vai jautājumi. Personas, kas saņem izdienas pensiju, bet kurām ir invaliditāte, viņi ir šajā kategorijā – personas ar invaliditāti, neskatoties uz to, vai saņem izdienas pensiju, vai nē.

Visticamāk, ierēdņi to nepamanīja, vai politiķi nepadomāja.

Ja ir persona, kas ir izdienas pensijas saņēmēja, un ir sasniegusi vecuma pensijas vecumu, tātad arī šīs personas, protams, saņem šo pabalstu.

KONTEKSTS:

Covid-19 laika 200 eiro pabalstu senioriem un personām ar invaliditāti sāka izmaksāt 1. aprīlī.

Par pabalsta izmaksu tika lemts, jo ārkārtējās situācijas laikā visas ģimenes sastopas ar sarežģītiem apstākļiem – gan tās, kurās ir mazi bērni, gan seniori, apgādnieku zaudējušas personas un personas ar invaliditāti, it īpaši tās personas ar invaliditāti, kurām ir ļoti smaga invaliditāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt