Rīta Panorāma

Bērni bez vecāku ziņas iepērkas internetā, izdzēš datus

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Imantu Lancmani

Intervija ar tiesībsargu Juri Jansonu

Tiesībsargs: Jaunatnes Dziesmu svētki varēja izvērsties par Zolitūdes traģēdiju-2

Skolu jaunatnes dziesmu svētku rīkotāju bezatbildības dēļ pasākums varēja izvērsties par Zolitūdes traģēdijas mēroga nelaimi, jo uz Mežaparka estrādes skatuves kāpa teju divreiz vairāk cilvēku, nekā pieļāva estrādes uzturētāji, LTV “Rīta panorāmai” sacīja tiesībsrags Juris Jansons.

Viņš sacīja, ka pasākuma rīkotāji demonstrēja totālu bezatbildību, ļaujot kāpt estrādē 12 – 13 tūkstošiem dalībnieku, lai gan estrādes uzturētāji  atzina, ka tajā var atrasties ne vairāk par 6000 cilvēku vienlaicīgi.

Jansons norādīja, ka pasākuma organizatori nevar aizbildināties ar to, ka tie ir  bērni un jaunieši, jo daļa 15-17 gadus veci jaunieši ir pieaugušā augumā un svarā.

“Ja kaut kas notiktu, tā būtu “Zolitūdes Maxima -2”. [..] Tā ir totāla bezatbildība, nevarēja teikt, ka arī iepriekš tā ir darīts, jo viss kādreiz notiek pirmo reizi..” sacīja Jansons.

Viņš arī stāstīja, ka  pašlaik trūkst normatīvā regulējuma par atbildību par bērnu drošību pasākumos. Ir paredzēta kriminālatbildība, ja ir smagas sekas, bet nav administratīvā atbildība.  Jansons gan atzina, ka administratīvās atbildības noteikšana nav panaceja, tomēr, pēc viņa vārdiem, šis robs likumdošanā būtu jālabo.  

Jau ziņots, ka šogad martā  parakstīts līgums par Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukciju. Jau nākamajos Dziesmu un deju svētkos estrādē varēs pulcēties krietni lielāks skatītāju skaits nekā līdz šim, bet pilnībā to pabeigs 2021. gadā. Projekta īstenošanai Rīgas dome no Valsts kases varēs saņemt aizdevumu līdz 45 miljoniem eiro ar nulles procentu likmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti