Rīta Panorāma

Intervija ar Kasparu Gerhardu

Rīta Panorāma

Pases ar 50 gadu termiņu nav derīgas ceļošanai

Darba tirgus pieejamība personām ar invaliditāti

Tiesībsargs: Darba devējiem nav vēlmes pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti

Darba devējiem Latvijā īsti nav vēlmes pieņemt darbā cilvēkus ar invaliditāti, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Pēc viņa teiktā, darba devējiem arī neesot izpratnes, kā pielāgot darba vietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tādēļ tiesībsarga un apvienības  "Apeirons" organizētā konferencē trešdien tiks prezentētas vadlīnijas, kā praktiski pielāgot darba vietas personām ar dažāda veida invaliditāti.

Jansons minēja, ka pašlaik nav skaidrs atbalsts uzņēmējiem, ja viņi vēlas darbā pieņemt personu ar ar īpašām vajadzībām. Progress attiecībā uz subsidētajām darba vietām ir sabremzējies, un par to kritiku savā ziņojumā ir izteikusi ANO. "Ja ir subsidētā darbavieta, tad ir interese pieņemt darbā šādus cilvēkus," piebilda Jansons.

Runa nav tikai par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet arī par personām ar garīga rakstura traucējumiem. Turklāt personām ar kustību traucējumiem iespējas atrast darbu ir labākas nekā personām ar garīga rakstura traucējumiem, teica Jansons, piebilstot - Lietuvā situācija šajā jomā ir līdzīga, bet Igaunijā - nedaudz labāka.

Arī invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" vadītājs Ivars Balodis LTV raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka personām ar īpašām vajadzībām iespējas atrast darbu Latvijā nav īpaši spožas. Nav skaidra valsts atbalsta ne darba devējiem, ne darba ņēmējiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti