Tiesībsargs: Bērnu tiesību inspekcijas vadības bieža maiņa vājina iestādi

Tikai aptuveni pirms pusgada amatā ieceltās Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītājas Ilonas Kronbergas negaidītais atlūgums vājina iestādi laikā, kad tai jārisina vairākas sarežģītas lietas, norāda Tiesībsarga birojs.

Tiesībsarga birojā, kas arī risina bērnu tiesību jautājumus, norāda, ka laikā, kad inspekciju vadījusi Kronberga, birojam veidojusies konstruktīvāka sadarbība ar inspekciju, un vēl viena vadītāja maiņa institūciju pašlaik vājina, kad tai jārisina vairāki skaļi izskanējuši bērnu tiesību pārkāpumu problēmu jautājumi.

Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere atzina, ka nekas iepriekš neliecināja, ka Kronberga varētu pamest amatu.

“Mums ar inspekciju bija izveidojusies, jāsaka, ciešāka sadarbība nekā iepriekš. Un ļoti pozitīvi skatījāmies nākotnē, tāpēc šobrīd tas ir liels pārsteigums. Protams, tas noteikti nenāk par labu inspekcijai kā institūcijai, jo šāda bieža vadības maiņa noteikti institūciju vājina,” sacīja Grāvere.

“Tā neskaidrība un, iespējams, nāk jauns cilvēks ar jaunu redzējumu, un tas to efektivitāti nekādā ziņā nestiprina, bet nu par iemesliem nezinām, bet pašiem tas bija ļoti liels pārsteigums, jo vēl pagājušajā nedēļā tikāmies inspekcijā par bērnu ievietošanu psihoneiroloģiskajās klīnikās,” stāstīja Grāvere.

Jau ziņots, ka, nostrādājusi tikai pusgadu amatā, negaidīti atlūgumu iesniegusi un no 24.maija darbu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšnieces amatā atstāja Ilona Kronberga.  Viņa skaidroja, ka tas ir saistīts ar pozitīvām izmaiņām viņas dzīvē, “kuras publiski neizliks”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti