Tiesībsarga birojs: Latvijā darba tirgū mēdz diskriminēt vecuma dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Senioru īpatsvars Latvijā pieaug, tāpēc jo īpaši svarīgi ir domāt par to, kā izmantot gados vecāku cilvēku pieredzi un prasmes. Tas secināts Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā diskusijā par to, cik svarīgi ir iekļaut darba tirgū tos iedzīvotājus, kas sasnieguši vai tuvojas pensijas vecumam.

Labklājības ministrijas apkopotie dati rāda, ka ir vēl, kur tiekties, jo iedzīvotāji šajā vecuma grupā ir pakļauti lielākam nabadzības riskam, daudzi no viņiem ir ilgstošie bezdarbnieki, un darba maiņu apgrūtina gan ierobežotā mobilitāte, proti, izbraukāšana no dzīvesvietas uz darba vietu un atpakaļ, gan veselības problēmas. Tiesībsarga birojā īpaši izceļ slēpto diskrimināciju – vecuma dēļ.

"Piemēram, personāla atlases firmas, kurām ir noteikts atrast konkrētu speciālistu –

ja finālā nonāks trīs cilvēki, un viņi visi būs ar vienādu kvalifikāciju un pieredzi, bet divi no viņiem būs 50+, tad uzvarēs tas, kuram vēl nebūs 50+.

Tas, kurš būs jaunāks, bet tie divi neuzzinās patieso iemeslu, kāpēc viņi būs zaudējuši šajā konkursā. Viņiem pateiks – paldies, bet diemžēl kādam bija labāki rādītāji nekā jums. Tā kā mēs arī runājam par šo slēpto diskrimināciju," sacīja Tiesībsarga biroja vecākā juriste Elīna Ūsiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti