Sadaļas Sadaļas

Tiesās triju SIA valdes locekli par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā

Nodokļu un muitas lietu prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda persona par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar celto apsūdzību persona bija kādu trīs sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA)  valdes locekle un saimnieciskās darbības faktiskā veicēja. Apsūdzētās kā uzņēmumu vadītājas pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā valsts budžetā nomaksāt nodokļus un nodevas, kā arī kārtot uzņēmuma grāmatvedību.

Apsūdzētā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijas ar pielikumiem, kurās aprēķināja valsts budžetā iemaksājamo PVN, bet likumā noteiktajā termiņā un pilnā apmērā aprēķinātās nodokļu summas valsts budžetā nenomaksāja, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas.

Turklāt apsūdzētā, organizējot SIA finansiāli saimniecisko darbību un nodrošinot VID ziņojumu par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākumu nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī iesniegšanu, pretēji normatīvo aktu prasībām un deklarētajam labprātīgi, savlaicīgi un pilnā apmērā neveica aktuālos valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksājumus valsts budžetā.

Tādā veidā apsūdzētā persona laika posmā no 2015. gada 1. augusta līdz 2018. gada 31. maijam izvairījusies no nodokļu nomaksas, kopumā nodarot valstij zaudējumus 714 504,68 eiro apmērā.

Prokurors apsūdzēto saucis pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas - par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par to var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai arī naudas sodu.

Tāpat prokurors pieņēmis lēmumu nodot tiesai procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt