Tiesās NBS vienības vadītāju saistībā ar 2 karavīru ievainojumiem sprāgstvielas neitralizēšanā

Septembrī prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu pret kādu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vienības komandieri par dienesta pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas izraisīja smagas sekas, – sprāgstvielas neitralizēšanā divi karavīri bija guvuši smagus miesas bojājumus.

Prokuratūra informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais, būdams NBS vienības komandieris, bija atbildīgs par sprādzienbīstamu priekšmetu galējās neitralizēšanas procedūras izvēli un rezultātu.

2019. gada aprīlī viņš kopā ar diviem nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas operatoriem ieradās sprādzienbīstamu priekšmetu neitralizēšanas vietā, kur veica 45 kilogramu sprāgstvielas neitralizēšanu, tās aizdedzinot.

Apsūdzētais novietoja sprāgstvielu neitralizēšanai paredzētajā bedrē, paņēma papīra gabalu, ievietoja to sprāgstvielā no malas un aizdedzināja. Neilgi pēc tam notika sprāgstvielas strauja aizdegšanās un sprādziens.

Divi operatori bez normatīvajos aktos paredzētā aizsargekipējuma – bruņu vestes, ķiveres un aizsargbrillēm – atradās apmēram 8–13 metru attālumā no bedres. Rezultātā viņi guva smagus miesas bojājumus.

Prokuratūra norādīja, ka apsūdzētais nolaidīgi pildīja savus dienesta pienākumus, proti, neizvērtēja un neizvēlējās neitralizējamās sprāgstvielas veidam atbilstošu neitralizēšanas metodi un realizāciju, neievēroja drošības tehnikas noteikumus, nenodrošināja sprādzienbīstamu priekšmetu grupas dalībniekiem pilna aizsargekipējuma lietošanu un neaprēķināja nezināmas sprāgstvielas neitralizēšanas gadījumam atbilstošu drošu distanci.

Apsūdzētais pie kriminālatbildības saukts par dienesta pienākumu nepildīšanu, kā arī par nolaidīgu to pildīšanu, ja tas izraisījis smagas sekas (Krimināllikuma 342. panta otrā daļa). Lieta izskatīšanai nodota Kurzemes rajona tiesai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt