Tiesai nodod «Stabilitātei!» deputātes Grevcovas krimināllietu par iespējamo melošanu CVK

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai 14. Saeimā ievēlētās deputātes Glorijas Grevcovas ("Stabilitātei!") krimināllietu par iespējami apzinātu nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK).

Neminot personas vārdu, prokuratūra informēja, ka Rīgas Austrumu prokuratūrā šā gada 18. oktobrī pieņemts lēmums par kādas jaunievēlētās 14. Saeimas deputātes saukšanu pie kriminālatbildības par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai – šajā gadījumā CVK.

Persona tiek apsūdzēta par to, ka viņa, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāte, izpildot Saeimas vēlēšanu likumā noteiktās prasības deputātu kandidātiem, aizpildīja un parakstīja anketu, kurā norādīja apzināti nepatiesas ziņas par savu darbavietu un izglītību. Parakstītos dokumentus viņas partijas priekšsēdētājs, neapzinoties, ka personas parakstītā anketa satur nepatiesas ziņas, iesniedza CVK.

Tā kā persona atteicās paust savu attieksmi par viņai izvirzīto apsūdzību, piektdien, 21. oktobrī, pieņemts lēmums par krimināllietas nodošanu izskatīšanai Rīgas pilsētas tiesai, informēja prokuratūrā.

Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, proti, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu personu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz 3 mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Prokuratūra atgādināja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

"TV3 Ziņas" vēstīja, ka jaunievēlētā partijas "Stabilitātei!" deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK esot pieļauta "pārrakstīšanās kļūda", par kandidātu aizpildot sadaļu "Izglītība".  "Stabilitātei!" arī norādīja, ka vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par neslavas celšanu par "nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā plašsaziņas līdzeklī".

Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas "Stabilitātei" deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē "TikTok".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti