Tiesai nodod savulaik no Latvijas aizbēgušās Stabiņas krimināllietu

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu bijušās Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšnieces Ārija Stabiņa apsūdzībā.

Prokuratūrā, neminot vārdus, informēja, ka Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Arvis Miglāns 13. martā lietu nodeva Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai. Prokurors, izvērtējot lietā savāktos pierādījumus, atzinis tos par pietiekamiem, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā.

Lietā Stabiņa pie kriminālatbildības saukta par kukuļņemšanu un ar to saistīto dienesta viltojumu, kas notikusi no 2012. gada marta līdz septembrim, kad viņa tika aizturēta. Viņa apsūdzēta deviņu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, no kuriem septiņus viņa izdarījusi grupā ar pašvaldības darbinieci, kuras lietu jau skata Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā. Tāpat viņa saukta pie kriminālatbildības par to, ka valsts amatpersonas deklarācijās norādījusi nepatiesas ziņas.

Tā kā Stabiņa 2013. gada vasarā bija izsludināta starptautiskajā meklēšanā, kriminālprocess tika sadalīts un pret divām personām piemēroti prokurora priekšraksti par sodu, ar deviņām personām slēgtas vienošanās par sodu, pret vienu juridisko personu piemēroti piespiedu ietekmēšanas līdzekļi. Bet pret vienu personu lieta nosūtīta tiesai vispārējā kārtībā, kura tiek skatīta Rīgas apgabaltiesā apelācijas kārtībā.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

KONTEKSTS:

Ilggadējo Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes vadītāju Stabiņu korupcijas apkarotāji aizturēja 2012. gada rudenī. Viņu turēja aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu. Pēc pāris mēnešiem tiesa viņu atbrīvoja apmaiņā pret drošības naudu un, kad pusgadu vēlāk tika pieņemts lēmums Stabiņu apcietināt, viņa izrādījās pazudusi. Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, izsludināja arī starptautiskajā meklēšanā, līdz beidzot, pagājušā gada novembrī, viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes un izraidīja uz Latviju, kur Stabiņu apcietināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti