Sadaļas Sadaļas

Tiesai nodod lietu pret VNĪ darbinieku par nelikumīgu piekļuvi valsts uzņēmuma datiem

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) amatpersonu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, pretlikumīgi piekļūstot informācijai, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu pret VNĪ amatpersonu, kura ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli, radot būtisku kaitējumu, neatļauti iegūstot VNĪ piederošo komercnoslēpumu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai 2016. gada 4. februārī apsūdzētā persona, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli un apstākļus, ka tai bija piekļuve VNĪ dokumentiem un konkrētam e-pasta kontam, pārsūtīja uz savu privāto e-pasta kontu 105 e-pasta vēstules.

Pārsūtīto e-pasta vēstuļu saturs ietver sevī ierobežotas pieejamības informāciju, tostarp informāciju par fiziskās personas privāto dzīvi, komercnoslēpumu saturošu informāciju, kā arī informāciju, kas paredzēta “Valsts nekustamo īpašumu” iekšējai lietošanai.

VNĪ darbinieks pie kriminālatbildības saukts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un par ekonomisko, zinātniski tehnisko vai citu ziņu, kuras ir komercnoslēpums, neatļautu iegūšanu savai vai citas personas lietošanai vai izpaušanai.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Ziņots, ka šī gada februārī Valsts policija aizturēja kādu “Valsts nekustamo īpašumu” amatpersonu aizdomās par patvaļīgu un pretlikumīgi piekļuvi informācijai, kas saistīta ar valsts ekonomisko un militāro drošību.

VNĪ bija atklājis, ka uz pārbaudes laiku darbā pieņemtā amatpersona patvaļīgi piekļuvusi automatizētai datu apstrādes sistēmai, kas apstrādā informāciju saistībā ar valsts ekonomisko un militāro drošību. Tika konstatēta apjomīga datu noplūde - tā bija informācija par finanšu pārskatiem, iepirkumiem, īpašumiem, kas pieder valstij.

Datu nopludināšanā pieķertais darbinieks noziedzīgās darbības pastrādājis pēc atlaišanas. Tolaik izskanēja, ka tas varētu būt uzņēmumā uz pārbaudes laiku Attīstības pārvaldes vadītāja amatā pieņemtais Vjačislavs Kostigovs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt