Tiesai nodod lietu pret Truksni par komandējuma rīkojuma viltošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ģenerālprokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu par dokumentu viltošanu saistībā ar komandējumu, kurā apsūdzēts Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (Zaļo un Zemnieku savienība) un domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse, ziņo LTV.

Prokuratūra, neminot vārdus, informēja, ka saskaņā ar apsūdzību valsts amatpersona, lai slēptu savu neattaisnoto prombūtni darbā, noziedzīgi vienojās ar otru personu, ka tiks sastādīts viltots dokuments, proti, rīkojums par komandējumu. Vienošanās esot paredzējusi, ka rīkojumā tiks ierakstītas nepatiesas ziņas un ka šis dokuments tiks izmantots kā attaisnojums valsts amatpersonas darba kavējumam – neattaisnotai prombūtnei.

Viltotais dokuments tika iesniegts iestādes grāmatvedībā.

Personas apsūdzētas par dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu, kā arī viltota dokumenta izmantošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Iepriekš šajā kriminālprocesā tika vērtēta arī iespējamā kriminālatbildība par partiju “No sirds Latvijai” un Zaļo un Zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā pirms pašvaldību vēlēšanām 2017. gada 3. jūnijā. Par šo pārkāpumu uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam tika piemērots 77,4 tūkstošus eiro liels naudas sods, finansistam Jorenam Raitumam - 8600 eiro, bet daļā pret Truksni lieta tika izbeigta.  

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti